Domácí elixír pro obnovu chrupavek a vazů v kolenou

Nesprávné držení těla, nevhodná obuv, příliš intenzivní pohyb, anebo prosté stárnutí. To všechno jsou faktory, které se odrazí na zdraví našeho pohybového aparátu a zejména pak chrupavčitých kloubních výstelek a vazivových tkání. Pakliže i vás postihly bolesti kolenou a kloubů, pak možná vezmete za vděk naším receptem na jejich obnovu.

Klouby vyživujte a nezatěžujte je nadváhou

Když se řekne obnova chrupavek, spoustě lidí se vybaví buďto předražené práškové nápoje, často distribuované různými podloudnými podomními prodejci, anebo prasečí nožičky a další chrupavčité „pochoutky“, které do sebe musejí vpravit, aby dostali dostatek kolagenu. Toto jsou ale dva extrémy, ke kterým nemusí vůbec dojít.

K obnově chrupavek vám stačí podomácku vyrobený elixír z ořechů, vloček a dalších látek rostlinného původu, které podpoří růst vašich tkání a obnovu kloubních výstelek.  Než ale započnete s jejich léčením, uvědomte si, že zdraví kloubů závisí i na faktorech, jako je nadváha a obezita. V tom případě byste měli zvážit i celkové zlepšení svého jídelníčku.

Návod na výrobu elixíru pro obnovu chrupavek a vazů

  • Ovesné vločky – 1 hrnek
  • 100% pomerančový džus – 1 hrnek
  • Voda – 1 hrnek
  • Čerstvý ananas krájený na čtverečky – 2 hrnky
  • Drcené mandle – ½ hrnku
  • Mletá skořice – 1 čajová lžička
  • Med na oslazení

Ovesné vločky nasypejte do hrnce, přilijte k nim vodu a přiveďte k varu. Vařte je pár minut, aby nabobtnaly a změkly a pak je nechte vychladnout.

Povařené ovesné vločky spolu s vodou a ostatními přísadami pak vložte do mixéru a mixujte je tak dlouho, dokud nevznikne hladký koktejl. Pokud by byla konzistence příliš hustá, nebojte se ji doředit trochou vody a dosladit medem.

Takto připravený koktejl dejte vychladit do lednice a konzumujte.

Tento elixír si dopřejte každý den a už po pár opakování si všimnete, že bolest kloubů polevuje a mizí. Kromě výživy kloubních chrupavek je složení koktejlu celkově velmi přínosné pro vaše zdraví, proto se ho nebojte zařadit do svého pravidelného jídelníčku, třeba ke snídani.

Obrázky: Freepik