Domácí lapače much. Připravte se na teplé večery a nedejte hmyzu šanci

Každý rok se těšíme, až přivítáme teplé počasí s otevřenou náručí, vytáhneme košíky na piknik, lahvinku vína na terase a odhodíme pár kusů oblečení. Ale co ten hmyz? Bzučení v ložnici nebo u ohně může pěkně znepříjemnit večer. Zdá se, že dovnitř se dostanou snadno, ale ven už se jim moc nechce. Snaha zneškodnit je může být občas také dost namáhavá, takže co s obtížným hmyzem? Zapomeňte na plácačku, připravte si důmyslnou past. Zde je několik zajímavých typů, jak ve svém domě polapit co nejvíce much.

Octová past

Ocet přitahuje mouchy, což z něj dělá skvělé lákadlo pro hmyz. Nalijte malé množství jablečného octa do sklenice, přetáhněte plastový sáček a zajistěte gumičkou. Vyřízněte otvor ve středu sáčku, kudy může proletět hmyz, ale ne natolik velký, aby mohl uniknout. Umístěte past na místo, kde mouchy létají nejvíce.

Domácí mucholapky

Lepivé mucholapky jsou dobře známým způsobem, jak pochytat menší i větší mouchy. Přestože jsou snadno dostupné v obchodech, jejich výroba je ještě snazší. Vše, co potřebujete je kus hnědého papíru nebo karton rozřezaný na pruhy. Smíchejte 1/4 šálku sirupu se 1/4 šálkem cukru a vytvořte silně lepivou pastu. Vytvořte v horní části papírového proužku díru a provlékněte řetízek nebo provázek. Rozetřete sladkou pastu a nechte zaschnout. Zavěste kamkoliv v domě.

Víno jako lapač much

Mouchy přitahuje všechno fermentované. Proto je často najdete u odpadků a shnilých potravin. Použít můžete jak bílé, tak červené víno, které nalijete do šálku nebo misky. Z papíru si vytvořte nálevku, kterou vložte do misky s vínem. Tak mouchy snadno vstoupí dovnitř, ale už se nedostanou ven. 

Domácí sprej na hmyz

Sice se nejedná o žádnou past, ale pokud nechcete mít domácnost obloženou nástrahami na hmyz, jedná se o šikovnou a účinnou zbraň, jak problém vyřešit. Spreje, které kupujeme v obchodech, jsou plné chemikálií, proto je lepší vyrobit si vlastní. Pořiďte si prázdnou rozprašovací láhev a přidejte 10 kapek mycího prostředku na nádobí. Přidejte 2 šálky teplé vody a lehce protřepejte. Nastříkejte přímo na mouchy.

Obrázky: Freepik