Domácí metody eliminace cigaretového zápachu uvnitř bytu. Pomůže káva, mokrý ručník i bobkový list

Zápach tabáku uvnitř domácnosti je nepříjemným jevem, který není vždy snadné vyřešit pouhým větráním. Faktem totiž je, že odér z cigaret může být absorbován do stěn, nábytku, ale i dalších textilií. Nemusíte být zrovna kuřáci, aby váš domov byl cítit po cigaretách, může přijít od sousedů, zůstat po návštěvě nebo se držet uvnitř po předcházejících nájemnících. Dnes vám řekneme, jak se s tímto nepříjemným problémem lehce vypořádat.

Mokrý ručník

Chcete-li se zbavit zápachu z cigaret uvnitř bytu, pomůže vám namočený ručník v roztoku vody a octa. Přidejte asi 15 ml octa do 1 litru vody a na několik hodin jej zavěste v páchnoucí místnosti. Tento proces můžete opakovat několik dní po sobě, nejlépe použijte bavlněné ručníky.

Bobkový list

Pokud odér z tabáku přetrvává, můžete jej “vykouřit” bobkovými listy. Za tímto účelem zapalte bobkový list v čistém popelníku nebo jiné nádobě. Vůně doutnajícího listu potlačí zápach z tabáku.

Káva

Káva dokáže dobře potlačit zápach z tabáku. K tomu je potřeba kávu umlít na jemný prášek a vložit do několika šálků nebo jiných vhodných nádob a umístit je na několika místech po bytě po dobu 2 týdnů. Pokračujte v aromaterapii, dokud se cigaretový odér neztratí.

Esenciální oleje

Přidejte do vody pár kapek esenciálního oleje a vyčistěte tímto roztokem podlahu nebo i nábytek. Zároveň do pokoje umístěte aroma lampu nebo svíčku s vašimi oblíbenými vůněmi. Tabákovému zápachu se nejlépe vyrovná skořice, levandule, hřebíček, citrusové plody a dřevité vůně.

Mořská sůl

Sůl skvěle absorbuje pachy. Zřeďte mořskou sůl s vodou a umístěte do zapáchající místnosti v malých nádobách. Je dobré do solné směsi přidat několik kapek esenciálního oleje.

Obrázky: Freepik