Domácí metody s přírodními ingrediencemi na léčbu popraskaných pat

Naše nohy je důležité udržovat nejen čisté, ale i jemné a hebké. Nejde pouze o estetickou stránku, ale i o zdravotní. Suché paty mohou začít snadno praskat a drobné ranky mohou být bolestivé a krvácet. Dobrou zprávou je, že nemusíte investovat tisíce do drahých kosmetických produktů určených pro péči o nohy, účinné prostředky můžete najít i u sebe doma. Navíc vám to nezabere ani hodinu.

Banánový krém

Banán je bezpochyby bohatý na látky, které zlepšují vzhled naší pokožky. Nejen zvlhčuje, ale také snižuje výskyt jizev a jakéhokoli podráždění. K přípravě banánového krému stačí vložit dva banány do mixéru a rozmixovat na jemný krém. Před sprchou si naneste směs na nohy, nechte působit 10 minut a odstraňte teplou vodou.

Citrón a vazelína

Divy, jaké citrón dokáže s naší pokožkou, uznali i odborníci.

  • Je bohatý na antioxidanty
  • Má adstringentní účinky
  • Je antibakteriální

Vazelína je skvělým zvlhčovacem, který zabrání praskání kůže. Smíchejte lžíci vazelíny s citrónovou šťávou, pečlivě promíchejte a aplikujte na postiženou oblast. Nechte působit alespoň 10 minut a poté opláchněte.

Sůl, avokádo a máta

Sůl je vynikající přísadou pro zdraví nohou, protože zlepšuje krevní oběh, předchází mozolům a reguluje pH, takže se vyhnete pocení nohou. Avokádo je zase bohaté na oleje a vylučuje odumřelé buňky. Zatímco máta má antibakteriální vlastnosti a také bojuje proti pocení. Přidejte dvě lžíce soli do nádoby se třemi lžícemi avokáda a třemi kapkami esenciálního oleje máty peprné. Nyní naneste na nohy, nechte působit 5 minut a opláchněte teplou vodou.

Mléko a olivový olej

Mléko má pro naši krásu a zdraví spoustu výhod, zejména kvůli vysokému obsahu kyseliny mléčné, která byla v různých studiích potvrzena jako silný čisticí prostředek, jenž udržuje kůži hladkou. Olivový olej omezuje prasklinky. Nejprve zahřejte trochu mléka a ponořte si do něj na 20 minut nohy. Předem připravený peeling ze lžíce olivového oleje a soli vmasírujte následně do chodidel a nechte působit dalších 10 minut. Znovu nohy namočte do mléka. Nakonec opláchněte.

Obrázky: Freepik