Kokosová voda skvěle chutná a funguje jako netradiční lék na štítnou žlázu

Hypotyreóza je rozšířené autoimunitní onemocnění, při němž nedochází k dostatečnému vylučování hormonů štítné žlázy. To způsobuje rozličné tělesné obtíže od únavy a suché kůže až po aterosklerózu, anémii a neplodnost. V mnoha případech tento stav vyžaduje dlouhodobou, někdy i celoživotní léčbu. Existují ale způsoby, kterými lze štítnou žlázu přimět, aby opět začala vyrábět své hormony tak, jak by měla. Ty jsou ale podmíněny opravdovou snahou a úsilím, přičemž je obvykle třeba změnit některé zažité životní návyky. Jedním z těch jednodušších a navíc i chutných způsobů, jak své štítné žláze pomoci, je pravidelně pít kokosovou vodu.

Štítná žláza ovlivňuje celkovou kvalitu života

Štítná žláza ke svému správnému fungování bezpodmínečně potřebuje prvek jód. Pakliže se ho tělu dlouhodobě nedostává, nemá žláza z čeho být živena a přestává plnit svou funkci. Kromě toho existuje také celá řada dalších faktorů, které mohou hypotyreózu způsobit, nicméně obvykle to souvisí s úplným vyřazením štítné žlázy z provozu, obvykle po léčbě chemoterapií nebo podobně agresivními lékařskými postupy.

Nedostatek hormonů štítné žlázy se v těle projevuje hned několika způsoby, které závažným způsobem ovlivňují kvalitu lidského života. Obvykle se objevuje nepřekonatelná únava a ospalost, neustálá zimomřivost a sklony k depresím a celkové zpomalení mozkových funkcí. K tomu se připojují kožní obtíže, jako jsou otoky, vyrážky, suchá kůže a může dojít i k ovlivnění hlasivek a změně hlasu. Lidé s hypotyreózou obvykle naberou váhu, trpí zácpou, anémií a neplodností.

Příznivé účinky kokosové vody na lidské tělo

Voda z mladých kokosů obsahuje spoustu zdraví prospěšných látek. Namátkou můžeme jmenovat třeba obří obsah draslíku Jeden z nejlepších efektů pravidelného pití kokosové vody je upravení funkce štítné žlázy, kterou stimuluje, aby hormonů tvořila více. Kromě toho také odstraňuje obtíže, které z její hypofunkce vyplývají. Dokáže totiž v těle regulovat přírůstek tělesné hmotnosti a také stimuluje trávicí systém.

Velmi užitečná je šťáva z kokosů i díky vysokému obsahu draslíku, fosforu, železa a vápníku. To všechno jsou prvky, které pomáhají v činnosti imunitního systému a chrání tak organismus před infekcemi, k nimž je náchylný právě i při nedostatku hormonů štítné žlázy. Vedle toho všeho pak pomáhá proti buněčné oxidaci tkání a jejich předčasnému stárnutí, dodává do tkání vláhu, čímž snižuje únavu a prospívá i krásné a zdravé pokožce, vlasům a nehtům.

Pro veškeré benefity, které kokos našemu zdraví přináší, je velmi výhodné jeho šťávu, ale také olej i dužninu do svého jídelníčku zařadit na pravidelné bázi. Vaše tělo vám poděkuje.

Obrázky: Pixabay