Domácí směs pro zničení zarostlých chloupků. Využijte skvělé účinky jílu

Zarostlé chloupky mohou být celkem nepříjemné, protože je obtížné se jich zbavit. Navíc jejich růst pod povrchem kůže může nejen výrazně svědit, ale také bolet a vytvářet na pohled nehezké, červené pupínky. To by si nepřála žádná žena ani muž. Proto bychom vám rádi představili domácí směs, kterou budete mít připravenou během 5 minut, jež snadno a rychle odstraní zarostlé chloupky.

Co budete potřebovat

Pro přípravu této domácí směsi budete potřebovat jen pár ingrediencí, které není nijak obtížné sehnat v běžném obchodu nebo lékárně. Nachystejte si 1 polévkovou lžíci medu, 200 jílového prášku (asi 1/3 hrnku), 5 kapek oleje vitamínu E a 10 kapek levandulového nebo tea tree oleje.

Příprava

V jedné misce smíchejte med a jíl a naposledy nakapejte oleje. Vše důkladně promíchejte do krémové směsi. Je možné, že budete muset přidat trochu vody pro zředění.

Používání

Nyní naneste trochu pasty na zarostlé chloupky a nechte působit asi 30 minut. Poté všechny zbytky jílové masky opláchněte vlažnou vodou a hydratujte tělovým mlékem.

Proč je maska tak účinná?

Účinnost směsi je způsobena především množstvím jílu, který dokáže skvěle absorbovat nečistoty a přebytečný tuk na pokožce. Díky svým antivirovým vlastnostem může být použit jako čisticí prostředek na obličej i na jakoukoli jinou část těla. Tímto způsobem můžete pokožku zjemnit a eliminovat různá poranění. Přírodní oleje pak kůži vyživí a zabijí bakterie i infekce.

Obrázky: Freepik