Domácí výroba cukrového vosku pro epilaci chloupků. Méně bolí a téměř nic nestojí

Zajít si do salónu na epilaci voskem sice může být pohodlné, ale také se může pěkně prodražit. Naštěstí všechny odborné procedury mají i své alternativy v podobě domácích metod. Jednou z nich je i domácí výroba cukrového vosku. Stačí vám k tomu jen tři jednoduché ingredience a trocha času.

Výroba domácího cukrového vosku

Připravte si jeden šálek krupicového bílého cukru, asi 30 ml citrónové šťávy a 30 ml teplé vody. V první řadě se nelekněte malého množství, je to dostatek pro obě nohy. Připravte si středně velký nebo velký hrnec a přiveďte směs k varu. Důkladně míchejte, aby se hmota nepřipekla. Jakmile začne směs probublávat, snižte na střední plamen a neustále pokračujte v míchání. Pokud totiž směs ztuhne, bude nepoužitelná. Když hmota chytí zlatavou barvu, stáhněte ji z hořáku. Konzistence by se měla podobat horkému sirupu. Nalijte do sklenice a nechte na 30 minut odstát. Na rozdíl od tradičního horkého vosku by se totiž cukrový vosk neměl používat zcela horký, ale pouze teplý.

Aplikace

Naneste prsty nebo špachtlí proti směru růstu chloupků a strhněte rychle jako náplast. Soustřeďte se pouze na malé části pokožky.

Obrázky: Freepik