Domácnost bez zvířecích chlupů? Mějte na paměti následující vychytávky, které vám pomohou s tímto věčným bojem

Vůbec nezáleží na tom, jak moc milujeme naše zvířecí miláčky, nikdo nechce být pokrytý zvířecími chlupy. Pokud máte doma zvíře, které má tendenci línat a vy vedete nekončící bitvu s jejich srstí na vašem oblečení a nábytku, zde jsou nejlepší způsoby, jak konečně zvítězit.

Začněte u vašeho zvířete

Línání neznačí žádné nebezpečí, zdravá zvířata línají pravidelně tak jako tak. Nicméně kartáčování by mělo pomoci. Obrátit se můžete i na svého veterináře a požádat ho o radu, jak ztrátu srsti nejlépe zvládnout.

Vybírejte tkaniny šetrné ke zvířatům

Některé materiály mají tendence na sebe vázat více zvířecích chlupů než jiné. Vyhněte se převážně sametu, veluru, manšestru a úpletům. Přírodní vlákna, jako je bavlna a vlna, přitahují chlupy a vlasy více než syntetika, ovšem ta může lákat chlupy kvůli statické elektřině, což může komplikovat jejich odstranění. Vhodný materiál bude kůže, satén a jiné lesklé materiály.

Vysávání

Vysávejte pohovky, židle a veškerý další čalouněný nábytek pravidelně a poté použijte antistatický sprej nebo kartáče s válečkem.

Využijte sušičku

U pratelných oděvů nebo ložního prádla, pokrytých chlupy, je ideální, proženete-li je sušičkou na studený cyklus na pár minut před samotným praním. Pohyby bubnu uvolní většinu chlupů a vtáhnou je do filtru. Filtr poté nezapomeňte vyčistit.

Používejte gumové rukavice

Nasaďte si navlhčené gumové rukavice a kartáčujte s nimi povrch pokrytý zvířecími chlupy. Statika při čištění společně s  materiálem rukavic bude působit při odstraňování chlupů. Poté rukavice ponořte do horké vody a sledujte, jak se chlupy samy ztrácejí. Opakujte!

Pravidelně perte lůžkoviny

Pravidelně perte ložní prádlo v pračce. Poté zkontrolujte buben, zdali se na vnitřní stranu nenalepily chloupky. Případně spusťte oplachování naprázdno, aby se chlupy nenanesly na další prádlo, které budete prát.

Používejte vlhkou prachovku nebo mop

Navlhčené chlupy prostřednictvím mokré prachovky nebo mopu se lépe sbírají.

Krytí

Pokud nechcete chlupy odstranit z pohovky nebo židlí, zakryjte je přehozem, na kterém můžete sedět, aby se vám chlupy nedostaly na oblečení.

Vytvořte si vlastní antistatický sprej

Smíchejte textilní kondicionér a vodu. Nastříkejte na čalounění a chlupy se nebudou přichytávat.

Váleček nebo lepící páska

Nejlepším způsobem, jak odstranit chlupy z oblečení, je použití válečku. V případě nouze sáhněte po lepící pásce.

Sprej

Nastříkejte antistatický sprej na oblečení, aby bylo snazší chlupy odstranit válečkem nebo kartáčem.

Usušte oblečení

Vložte oblečení do sušičky s čistými, vlhkými utěrkami z mikrovlákna a několik minut sušte.

Pomohly vám tyto rady nebo máte nějaké své zaručené tipy? Sdílejte článek mezi svými přáteli, kteří doma, kteří se doma také potýkají s problémem zvířecích chlupů.

Zdroj: goodhousekeeping.com