Dovolená v Tatrách? To je skvělá volba po celý rok!

Kdo by neznal naše nejbližší velehory. Není to tak dávno, co byly ještě součástí společného státu se Slováky. V dnešní době ale není cestování na Slovensko o nic složitější nejdříve, a tak si zde spousta Čechů užívá svou dovolenou. Tatry můžete navštívit po celý rok, v zimě sem samozřejmě vyrážíme za sněhem, v létě můžete obdivovat krásu velehor zase z jiného úhlu pohledu. Určitě je to však místo, kde stojí za to se vracet.

Ideální destinace v Tatrách

Než vůbec vyrazíte do Tater, samozřejmě si to chce zajistit nějaké vhodné ubytování. Existuje pochopitelně velké množství ubytovacích zařízení, ale jen některé vám dokáže poskytnout komfort spojený s působivou vysokohorskou atmosférou. Zajímavou volbou je v tomto ohledu hotel na Liptově, jinak známý jako hotel Björnson, kde se ubytujete přímo ve středisku Jasná. Jedná se samozřejmě o velmi známé lyžařské středisko v Nízkých Tatrách.

Klasické i netradiční možnosti ubytování

V hlavní budově hotelu naleznete veškeré zázemí, které byste mohli pro spokojenou dovolenou požadovat. Jsou zde čtyři druhy pokojů, mezi které patří Björnsonka, standardní pokoj, rodinný pokoj nebo velký rodinný pokoj. V těchto pokojích najdete podle jejich dispozic místo pro 2 až 5 osob. Chcete-li ale zažít tu pravou atmosféru vysokohorského bydlení, určitě stojí za to vyzkoušet apartmány. Říká se jim Tree Houses a nabízejí dokonalý relax uprostřed lesa, protože:

  • Jste daleko od ruchu velkoměsta
  • Bydlíte v souladu s přírodou
  • Užijete si netradiční architekturu a pohodlí veškerého vybavení

Tyto apartmány patří mezi nové lákadlo hotelu. Jsou to v podstatě minimalistické dřevěné chatky ve stylovém provedení, které vás nadchnou už na první pohled. Apartmány na Liptově tady jsou pro veřejnost k dispozici teprve od konce roku 2019. Dokonalé spojení s přírodou vám zajistí velké prosklené plochy moderně pojaté architektury.

Zdroj: Michal Petlach / Shutterstock.com