Matka navštívila syna ve školní jídelně a nevěřila, co vidí. Drastické metody učitelů, jak pokárat školáka vyvolaly veřejné pozdvižení

Do školy se pozdě nechodí, to ví samozřejmě každý a každá školní instituce má nastavená pravidla pro včasné příchody. Americká škola, kterou v té době navštěvoval šestiletý Hunter Cmelo v Oregonu, však používá opravdu drastické metody, jak dát dítěti takzvaně „za vyučenou“. Při třech pozdních příchodech je totiž dítě nucené být v době oběda v „detenci“, v papírovém boxu s písmenem „D“, který jej odděluje od kolektivu.

Zase pozdě?

Zná to jistě každý, kdo má děti školkou nebo školou povinné. Snídaně, ranní hygiena, oblékání a pak honem do auta a vyrazit na několikakilometrovou trasu. Zatímco někdy probíhá vše podle rodičovských představ, jindy je den protkán smůlou, kdy se auto zasekne v dopravní zácpě a dítě přijde pozdě. V rodině Nicole Garloff, matky malého Huntera, je zase problém jejich stařičké auto, které často vypovídá poslušnost. Pozdní příchody jsou pak častější než u jiných dětí, což nesou učitelé nelibě.

Hunter se bojí do školy

V ten den Hunter při příjezdu ke škole velmi plakal. Zatímco jeho matka si nedokázala vysvětlit, proč je tak nešťastný, Hunter již věděl, že se jedná o třetí pozdní příchod a bude následovat trest. Jak později Nicole uvedla, věděla, že škola má přísný režim ohledně pozdních příchodů dětí do školy, netušila však, že až tolik

Nicole byla celé dopoledne nervózní

Protože Hunter nebyl ráno ve své kůži, v době oběda se proto vrátila do školy, aby zkontrolovala, že je v pořádku. A nestačila se divit. Její milovaný chlapeček seděl sám u stolu se svým obědem v krabičce, kolem něj byla postavená vysoká zábrana z kartonové lepenky s velkým písmenem „D“.

Snímky šokují místní komunitu

Nicole byla rozrušená a naštvaná, za pozdní příchody může jejich stařičké auto, a hlavně její zdravotní stav, kdy nemůže chodit do práce, aby vydělala na nové. „Můj vnuk si tohle nezaslouží!“ vykřikla Hunterova babička a vše zveřejnila na sociálních sítích, když jí dcera snímky ze školy poslala. Odezva na sebe dlouho nenechala čekat. Místní opravna aut slíbila pomoci, stejně jako ostatní firmy v okolí i jednotlivci. Rodina během několika málo dní dokonce dostala nové ojeté auto, které bylo o dost spolehlivější. Na školu se také nahrnuly stížnosti, protože má být příjemným místem pro děti, a ne zařízením s detenčními metodami jako ve vězení.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Apost.com