Důvody, proč si zachovat optimismus i během koronavirové pandemie

Víme, že počet nakažených se už přehoupl přes jeden milión a v důsledku nemoci již zemřely desetitisíce lidí. Od prvních případů v Číně neslyšíme skoro nic jiného než samé špatné zprávy. Ale lze na celé situaci najít i něco dobrého? Pojďme se společně podívat na důvody, proč zůstat i v době pandemie optimističtí. Zde jsou dobré zprávy, které se k nám zatím dostaly.

Případy v Číně klesají

COVID-19 se poprvé rychle rozšířil v čínském městě Wu-chan na konci prosince 2019. Po třech měsících se v celé Číně případy počtu nakažených pomalu snižují, což nám ukazuje světlo na konci tunelu. Poprvé od ohlášení výskytu koronaviru Wu-chan neohlásil žádné nové případy nakažení.

Většina lidí se začíná zotavovat

Ve srovnání se SARS (úmrtnost 11%) a MERS (úmrtnost 34%), COVID-19 má velice nízkou míru úmrtnosti. I když si uvědomujeme, že je to jen malá útěcha pro ty, kteří ztratili své blízké, pro lidstvo je to jistě dobré znamení. Odhaduje se, že 99% infikovaných koronavirem se zotaví.

Internet nás udržuje ve spojení

Bez internetu by byla izolace extrémně osamělou. Ale díky příchodu moderních technologiíí je snadné vést videohovory s našimi blízkými, což nám sociální odloučení velice usnadňuje.

V budoucnu budeme lépe připraveni

Není pochyb o tom, že koronavirová pandemie svět skutečně zaskočila. Ale také nelze pochybovat o tom, že všichni cítíme to náhlé semknutí všech obyvatel naší planety a pereme se statečně a především společně. Poučíme se z našich chyb, odhalíme nedostatky ve zdravotnickém systému celého světa a zlepšíme je.

Obrázky: Pixabay