Gravesova choroba – porucha autoimunity, která přepadává především ženy. Zde jsou příznaky, které je třeba znát

Gravesova choroba je porucha autoimunity, která ovlivňuje především štítnou žlázu, jež se nachází uvnitř našeho krku a reguluje energii našeho organismu. Tato nemoc zpravidla vede ke zvětšení štítné žlázy, což znamená, že produkuje příliš mnoho svého hormonu. Pokud se nebudete léčit, vytavujete se riziku vzniku řady zdravotních problémů, včetně osteoporózy, srdečních potíží a komplikací během těhotenství. Naštěstí je Gravesova choroba léčitelná, ale je třeba znát její běžné příznaky.

Hubnutí

Příznaky Gravesovy choroby jsou velmi podobné symptomům hypertyreózy a jedním z nich je zrychlený metabolismus a následný pokles váhy bez ohledu na to, zdali jste se snažili.

Úzkost a podrážděnost

Jedinec s Gravesovou chorobou se může cítit abnormálně frustrovaný nebo nervózní z naprostých maličkostí.

Změny v menstruačním cyklu

Jakýkoliv posun od normálního cyklu by mohl naznačovat, že funkce štítné žlázy je nějakým způsobem oslabena.

Gravesova oftalmologie

Jedná se o stav, který ovlivňuje svaly a tkáně kolem očí, čímž vzniká zánět, jenž vede k nápadně vybouleným očím. Můžete také pociťovat bolest v očích, citlivost na světlo nebo dokonce i ztrátu zraku.

Gravesova dermopatie

Neboli ztvrdnutí a zarudnutí kůže. Vyrážka se nejčastěji objevuje na holeni a na horní části chodidla. Rozhodně byste tento příznak měli nahlásit svému lékaři.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com/