Jak vybrat správné brýle pro váš obličej

Zřejmě vás to nikdy nenapadlo, ale výzkumy tvrdí, že nošení brýlí vás dělá o 75% více sexy pro druhé pohlaví. Máte chuť si pořídit nové brýle, ale bojíte se, že si vyberete takové, které špatně padnou k vašemu typu obličeje? Není to tak lehké, jak se zdá, že ano? Brýle, které nám nesedí, nás právě naopak mohou udělat mnohem méně atraktivní, dokonce i mohou způsobit, že budeme vypadat spíše vtipně než dobře. Ale nemusíte mít obavy, následující tipy zodpoví všechny vaše otázky.

V podstatě existuje 6 tvarů obličeje: obdélníkový, srdcový, čtvercový, oválný, kulatý a kosočtvercový. Ale bohužel, pouze pohled do zrcadla nestačí k tomu, abyste trefili druh vašeho obličeje.

Jak změřit strany obličeje: Použijte měřící pásku nebo oděvní metr. Během měření se snažte držet pásku rovně, neohýbejte ji podle tvaru obličeje.

Co měřit: Šířku čela, šířku tváří a čelistí a délku obličeje. Během měření se ujistěte, že měříte ty nejširší a nejdelší body.

Obdélníkový obličej

Jak určit obdélníkový tvar obličeje: Obličej je delší než širší. Čelo, tváře a čelisti mají skoro stejnou šířku.

Jaké brýle nosit: Vyberte si velké, široké obroučky s jasnými konturami.

Srdcový obličej

Jak určit srdcový tvar obličeje: Čelisti jsou velmi výrazné, tváře jsou široké a čelo ještě širší.

Jaké brýle nosit: Brýle, které směřují dolů a zvýrazňují čelisti. Jako „pilotky“. Také si můžete vybrat bez obrouček; nevytvoří tak moc tvrdý výraz.

Čtvercový obličej

Jak určit čtvercový tvar obličeje: Délka obličeje a vzdálenost mezi tvářemi je téměř stejná. Okraje čelistí, tváří a čela jsou ve stejné šířce.

Jaké brýle nosit: Úzké oválné nebo s obdélníkovými rámečky se zaoblenými hranami.

Oválný obličej

Jak určit oválný tvar obličeje: Obličej je delší než jeho šířka a čelo je o trochu širší než okraje čelistí.

Jaké brýle nosit: Vyberte si brýle s rámečky, které jsou nahoře tlustší než na spodní straně.

Kulatý obličej

Jak určit kulatý tvar obličeje: Obličej má stejnou délku jako svou šířku s tím, že čelo a okraje čelistí jsou užší, ale společně mají stejné proporce.

Jaké brýle nosit: Čtvercové nebo obdélníkové brýle s ostrými rohy.

Kosočtvercový obličej

Jak určit kosočtvercový tvar obličeje: Široké lícní kosti, výrazná brada, mírně štíhlejší čelo.

Jaké brýle nosit: Použijte obroučky se zaoblenými okraji, které nejsou širší než vaše tváře.

Nyní už víte, jak určit tvar vašeho obličeje a jaké brýle si vybrat, aby podtrhly vaše přednosti. Nezapomínejte, že brýle sice slouží primárně jako ochrana vašich očí před nečistotami a prachem, ale také vás mohou udělat velice sexy.

zdroj: brightside.me