Příběh jednoho starého, hluchého a částečně slepého psa, který udělal neuvěřitelně krásnou věc pro záchranu člověka

Psi jsou neuvěřitelně oddaní svým pánům a udělají cokoli, aby je ochránili. Jistě už jste slyšeli mnoho příběhů o tom, jak psi zachránili nebo ochránili své majitele a jejich děti před nebezpečím, které jim hrozilo. Často přitom riskují vlastní život a bohužel někdy pro jejich záchranu položí i vlastní život.

Stáří psi milují své pány stejně jako mladí

Max je 17letý kříženec australského honáckého psa (Blue Heeler, Australian Cattle Dog), kteří se obvykle dožívají věku mezi 13 a 15 lety. Tento pes byl tedy již velmi starý, hluchý a téměř slepý. To mu ovšem nezabránilo, aby se pustil do záchrany svého lidského mláděte. Aurora, 3letá holčička odešla do buše v Queenslandu v Austrálii a ztratila se. Pes se ze všech sil snažil malé holčičce pomoci a najít ji.

Velká pátrací akce

Holčičku se nepodařilo během dne najít, a proto její rodiče zavolali na policii. Ti okamžitě svolali pátrací skupinu, která se pustila do hledání malého děvčátka. Do pátrání se zapojilo více než sto lidí, protože Austrálie je pro takto malé dítě velmi nebezpečná. Bohužel mnoho z lidí, kteří se tam ztratili, už se nikdy nevrátili.

Jediné, co potřebovali, byl oddaný pes

Max se ztratil ve stejné době jako Aurora. Následoval holčičku do buše a nikdy ji neopustil. V době, by se všichni snažili dívku najít, měl plné ruce práce s udržováním jejího bezpečí ve volné přírodě, kde číhalo mnoho divokých zvířat, jedovatí pavouci i hadi. Pátrání nakonec trvalo 15 hodin a rodina stále neměla o dívce žádné zprávy. Všichni začali ztrácet naději.

Dívka na sobě měla jen tenké oblečení a začalo pršet

Pro Auroru to skutečně nevypadalo dobře. Leisa Bennetová, babička malé holčičky, měla najednou pocit, že ji Aurora volá. Vydala se za zvukem a udělala dobře. Po chvilce spatřila Maxe a ten ji zavedl až ke ztracené dívce. Max celou dobu zůstal po jejím boku a udržovat ji v teple, dokud ji rodina nenašla.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Dogdispatch.com