Hoďte trápení s bílými a černými tečkami na obličeji za hlavu s pomocí vaječných bílků a citrónové šťávy

Bílé a černé tečky se týkají uzavřených a otevřených pórů a jsou určitou formou akné. Pro přesnější charakteristiku existují dvě kategorie akné – pupínky a cysty v jedné skupině a bílé a černé tečky ve druhé skupině. Uhříky s bílými hlavičkami a černé tečky nejsou tak očividnými příznaky akné, jako jsou právě pupínky nebo cysty, ale rozhodně si i oni žádají své řešení. A my vám dnes jedno takové účinné a přírodní řešení ukážeme.

Citrónová pleťová maska s vaječnými bílky

Samozřejmě nejlepším řešením je prevence, pravidelná péče o pleť a výběr té správné kosmetiky, ale proč si také nepomoct přirozeným a mnohem levnějším způsobem. Citrónová šťáva je nejsilnější přírodní prostředek, pokud jde o odstraňování mastnoty a bakterií. Dokáže odstranit černé tečky a stáhnout póry. Vaječné bílky zase rozjasňují a vyhlazují pokožku.

Ingredience:

  • 1 vaječný bílek
  • 1 lžička čerstvé citrónové šťávy

Postup:

Použijte šlehač nebo obyčejnou vidličku, abyste dokonale spojili obě složky a vytvořili hladkou texturu. Masku naneste na obličej kosmetickým štětcem s přírodními štětinami, který jste před použitím opláchli čistou vodou, stejně jako svůj obličej. Masku aplikujte na celou tvář a dávejte si pozor na oblast kolem očí. Poté naneste druhou vrstvu a nechte působit 20 – 25 minut. Masku můžete po zaschnutí odloupat nebo smýt vlažnou vodou.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com/