Hotelový fígl pro andělsky bílé prádlo. Do bubnu stačí přidat pár tablet z lékárničky

Je vaše bílé oblečení doopravdy bílé? Pokud je spíše zašedlé, nažloutlé nebo s nádechem jakékoliv jiné barvy, pak vězte, že to není vaše vina. I při použití těch nejlepších pracích prostředků a moderní pračky není zaručeno, že bílá zůstane bílou. Naštěstí i na tento problém existuje lék. A to doslova. Jmenuje se aspirin a určitě už jste ho někdy potkali ve své lékárničce.

Bílá časem ztrácí svůj lesk

Možná to zní zvláštně, ale opravdu to funguje! Největší starostí hospodyněk je bílé prádlo, které v průběhu času a s každým dalším praním víc a více šedne, žloutne nebo přijímá jakoukoliv jinou barvu – kromě té skutečně bílé. Nehledě na šedavé a žluté skvrny od potu v oblasti podpaží a někdy také krku. Nepomáhají přitom ani specializované prací prostředky, které slibují zářivě bílé prádlo.

Tablety z lékárničky

Proces většího a většího šednutí bílého prádla zastavíte jednoduchým prostředkem, který většinou najdete v každé domácí lékárničce. Je to tabletka aspirinu, přesněji řečeno ta, která váží 325 miligramů. Na jedno praní jich budete potřebovat pět.

Aspirin nejen na bolavou hlavu

Po Ibalginu nejznámější lék proti bolesti pomáhá také při praní a udržuje prádlo bílé jako čerstvě padlý sníh. Stačí vložit pět tablet aspirinu o váze 325 miligramu do velké misky s horkou vodou, aby se úplně rozpustily. Vodu s aspirinem během tohoto procesu důkladně míchejte, dokud uvidíte u dna zbytky nerozpuštěného prášku. Pro urychlení celého procesu můžete tablety před přidáním do vody rozdrtit. Budou se pak rozpouštět rychleji.

Do vody s aspirinem namočte bílé oblečení, jehož zářivá barva už dávno vzala za své, a nechte lázeň působit po dobu osmi hodin (můžete také přidat pár tablet přímo do bubnu pračky, nicméně metoda s namáčením funguje mnohem lépe). Pak oblečení z aspirinové lázně vyjměte a vyperte v pračce jako obvykle.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Tips-and-tricks.co