Nevšední jev na kubánské farmě. Na mléku dojnice si pochutnávají nečekaní strávníci

Na menší farmě v kubánském městečku Sancti Spiritus se odehrává opravdu netradiční záležitost. Malá prasátka jsou zde krmena jednou z dojnic přímo z vemena. Jedná se o velmi nevšední jev, který sice není zcela vyloučen, ale jen málo farmářů se s ním v reálném životě setká. Majitel farmy byl překvapen, když zjistil, že k tomu dochází právě na jeho farmě. Proto také neváhal tento fenomén zdokumentovat a podělit se s ním s celým světem.

Hladová prasátka na smíšené farmě

Výroba mléka a masa je obvykle na farmách oddělená podle toho, jaký dobytek farmáři preferují. Některé farmy se však zaměřují na smíšenou produkci, přičemž nejčastěji se jedná o chování skotu a prasat. Na této kubánské farmě, jejíž majitel Ruperto Rodríguez Gallo se v rámci výroby soustředil především na zpracování čerstvého mléka, žily pospolu krávy a prasátka dokonce ve stejném výběhu.

Soužití bylo bez konfliktů

Jak skot, tak drobná prasata neměli mezi sebou žádné konflikty a vše se jevilo jako symbiotické soužití, dokud nezačal majitel zaznamenávat výrazně sníženou produkci mléka. Na farmě byly mezi skotem vždy jenom některé krávy, které zrovna dávaly mléko (2-3 kusy), proto byl výrazný úbytek nadojeného mléka ihned patrný.

Nečekaní strávníci

Po chvíli pátrání Gallo zjistil, že se prasátka naučila chodit na kravské mléko. Ve společném výběhu, pokaždé, když si dojná kráva lehla, aby si odpočinula, přihrnula se k ní prasátka a doslova bojovala o vemeno. Jak se ukázalo, tento jev není úplně vyloučen, přesto majitele farmy ohromil tak, že jej zdokumentoval a vyvěsil na sociální sítě. Ohlasy na sdílené fotografie byly smíšené – někteří uživatelé byli unešení a rozplývali se nad netradiční situací, jiní ovšem poukazovali na skutečnost, že nedostatkem mléka trpí především nově narozená telátka, která je na některých fotografiích možné vidět a vypadají velmi hladově.

Jak se se situací vyrovnal majitel farmy

Gallo sám svolil, aby se selata dál kravským mlékem přímo z vemena krmila. Jak sám uvádí, tento nápad dostalo jedno ze selátek a všechna ostatní se k němu přidala. Až prasátka trochu odrostou, sám je od krávy odstaví, do té doby je ochoten obětovat několik litrů mléka denně, aby selátka netrpěla hlady, a také se postará o to, aby nestrádala nově narozená telátka, která sice na fotografiích krmena nejsou, ale rozhodně nestrádají.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Zoorprendente.com