Hubněte efektivně podle oblasti, kde se vám na těle hromadí tuk

Rády byste zhubli, ale nevíte jak? Internet je plný všemožných technik a způsobů, které nám mohou efektivně poradit. Problémem ale může být, že každá metoda nemusí fungovat na každého. Jednoduše řečeno, jedna metoda může být pro jednu osobu prospěšná, pro druhou osobu může být zcela neúčinná. Každý jsme jiný, a každý máme jiný typ těla. Je proto velmi důležité, porozumět tomu, jak naše tělo dokáže hubnout. Poznáte to pomocí oblasti, kde se vám na těle hromadí tuk.

Uložený tuk v horní části těla

Je to více než jasné, pokud spotřebujete více kalorií, než vydáte, takový typ tuku se začne ukládat a hromadit, což je způsobeno nedostatečným pohybem a přejídáním se. Zbavit se ho můžete tak, že se přestanete přejídat, dopřejete si dostatek zeleniny a budete každý den alespoň třicet minut cvičit. Může to být rychlejší chůze, ale i běhání nebo plavání. Dbejte na svou stravu a vyřaďte z ní rafinovaný cukr a také zapomeňte na sladké nápoje. Taková jídla a nápoje vám nedodají pocit sytosti, pouze naberete kalorie, které se promění v tuk.

Tuk nahromaděný v dolní části břicha

Tento druh tuku je bohužel špatně odstranitelný. Jedná se o tuk, který je způsobený především stresem, depresí a úzkostí. Odstraníte ho nejlépe, pokud budete relaxovat a naučíte se odpočívat. Stresový hormon zvaný kortizol, který produkují nadledvinky, ukládá tuk v dolní části břicha. Nejlepší volbou k odstranění samozřejmě bude kvalitní strava bohatá na vlákninu, vitamíny, minerály, a především antioxidanty. Také nezapomínejte na pravidelný pohyb a uvolňující dýchání. Vyzkoušejte několik bylin, které vám pomohou harmonizovat mysl. Můžete zkusit třezalku, nebo i zelený čaj. Takových čajů je velké množství a záleží jen na vás, jakému dáte přednost.

Tuk na bocích

Široká stehna jsou to, čemu se říká uložený tuk ve spodní části těla. Možná jíte nadbytek lepku ve vaší stravě. Jestliže při pohledu v zrcadle nejste spokojení s vaší stavbou těla, zkuste zvážit bezlepkovou stravu. A abyste takový tuk odbourali, musíte hodně chodit, a to do kopce. Říká se, že byste denně měli ujít alespoň deset tisíc kroků. Tato metoda účinně spálí tuky v oblasti stehen, a navíc vyformuje svaly na nohou. Doporučujeme nikdy nevynechávat snídani. Každý den si dopřejte vydatnou snídaní a jistě vás překvapí, jak příjemně se celý den budete cítit.

Nadměrně velké a vypouklé břicho

Takové břicho se většinou spojuje s nadmírou alkoholu, který může zvětšit váš žaludek, proto se snažte snížit nebo úplně vyřadit alkohol a poté se vám bude dařit v této oblasti hubnout. Takové velké břicho může způsobovat nahromaděný tuk v okolí srdce, což zvyšuje pravděpodobnost srdečního infarktu. Přestaňte pít alkohol nebo si jej dopřejte ve velmi malém množství. Jezte malé porce, ale častěji. Vynechejte tučná jídla a dopřejte si více vlákniny, která upraví váš metabolismus. Dopřejte si každý den pohyb a zeleninu. Také byste měli omezit párky, jitrnice, klobásy, paštiky a jiné průmyslově zpracované potraviny, na které máte chuť především po popíjení alkoholu.

Silné nohy

Takový problém se většinou vyskytuje u žen, které mají cévní onemocnění nebo jsou těhotné. V takovém případě byste měla rozmýšlet nad tím, zda úplně vysadíte přesolená jídla. Slaná jídla způsobují rozptýlení tuku po těle. V takovém případě byste měli mít dostatek pohybu. Jestliže máte možnost v práci zvednout své nohy, udělejte to, stačí, když je umístíte na taburet či jinou podložku. Vaše končetiny nebudou tolik unavené.

Tuk na zádech

Pokud vás trápí tuk na zádech, zůstaňte v klidu a začněte cvičit. Tím nejlépe zádový tuk odstraníte. Také si dopřejte dostatek spánku, protože pokud nespíte dostatečně, mohou se měnit vaše hormony a způsobovat chuť na jídlo, především na sladké. Dopřejte si větší množství vlákniny. Vláknina má dokonalou vlastnost – dokáže snížit chuť na jídlo. Bez ohledu na to, jak vypadáte, je nejdůležitější si uvědomit, jak se stravujete, jaký je váš životní styl, a co by bylo třeba změnit, abyste zhubli.

Obrázky: Freepik, Zdroj: Hisleraynasi.net