Hubnutí co nejrychleji? Poradíme

I když jsou před námi vánoční svátky, mnozí lidé se snaží zhubnout. Říkají si, že do léta je sice času dost, ale pokud nezačnou zavčasu, pravděpodobně se jim to nepodaří. Jenže jak mají zhubnout efektivně a snadno, aniž by se trápili? Na otázku, kterou si každý druhý člověk pokládá prakticky každý rok, však existuje rovnou několik odpovědí.

Určete si svůj cíl a motivujte se

Klíčem ke krásné, štíhlé a sexy postavě je především stanovení cíle. Bez cíle není cesta. Tak zní staré známé rčení, na kterém je i v tomto případě kus pravdy. Aby však bylo cíle dosaženo, musí být člověk dostatečně motivován. Ovšem ne dorty nebo cukrovinkami, kterými se člověk naláduje k prasknutí hned, co přijde z posilovny. Na mysli máme trochu jinou formu motivace, kterou můžou být džíny, jež se pár měsíců nemohou dostat přes stehna nebo krásné fotky z dovolené, na kterou se zanedlouho chystáte.

Úprava jídelníčku je klíčem k úspěchu

Stejným klíčem k dosažení vytyčeného cíle je úprava jídelníčku. Ne nadarmo se říká, že hubnutí je z osmdesáti procent jenom o stravování. Proto svůj jídelníček proměňte na zdravou, vyváženou a pestrou stravu. Snažte se vyhnout cukru (nebo ho alespoň omezte), fast foody zcela smeťte ze stolu a v ideálním případě si pomocí kalorických tabulek kontrolujte složení jídelníčku. 

Podle odborníků by se mělo každé jídlo dne skládat z bílkovin a dalších složek. Kontrolujte proto, jestli má váš jídelníček dostatek proteinů. Pokud chybí, za vyzkoušení stojí nejlepší keto diety, které si na bílkovinách doslova zakládají. KetoDiet se dnes označuje (právě z tohoto důvodu) za revoluci ve stravování a těší se z řady pozitivních referencí. To se o drastických citrusových nebo středomořských dietách říct nedá…

Nepodceňujte pitný režim

Změna jídelníčku a k tomu pravidelný a dostatečný pitný režim. To jsou dva pilíře, které vedou k úspěšnému zhubnutí. Během dodržování pitného režimu však pamatujte na jedno, a sice na pravidelnost. Nesnažte se doplnit chybějící litry vody večer před spaním, mohlo by se to negativně projevit na kvalitě vašeho spánku. 

Stejně tak u pitného režimu platí, že sladké limonády nemají ve vašem jídelníčku prostor. Prostor nemá ani alkohol, který má opačný efekt – místo toho, aby hydratoval lidské tělo ho spíše dehydratuje.

Pohyb jako součást každého dne

Úprava stravování je sice důležitá, stejně tak je důležitý pitný režim, ale bez výdeje by to nešlo. A tím výdejem se rozumí dostatečný pohyb, který zakomponujete do každého svého dne. Neznamená to však, že musíte každý den uběhnout maraton. Někdy stačí jen krátká procházka spočívající v tom, že vystoupíte o jednu zastávku dřív a zbylý kousek dojdete pěšky. Nebo místo výtahu využijte schodiště. I to se počítá.

Aby šlo hubnutí jako po másle, je dobré pohyb střídat. Fyzické aktivity mohou být různorodého charakteru. Zatímco jeden den se proběhnete po cyklostezce, jindy si zajdete zaplavat a třetí den strávíte s psím společníkem na procházce. Střídejte různorodé sportovní činnosti a těšte se z brzké štíhlé postavy.

Váha si vás neváží

Při evidování svých výsledků se spoléhejte místo na váhu na metr. Ne nadarmo se říká, že váha si člověka naváží. Metr ukazující, o kolik centimetrů jste shodili na jednotlivých partiích, je více vypovídajícím měřítkem oproti hmotnosti. Na začátku svého hubnutí se změřte na bocích, bříšku, stehnech, případně i na pažích a po pár týdnech s metrem přijďte přes zrcadlo znovu. 

Centimetry odhalí výsledky rychleji a ve větší míře, na váze, pokud se hubne zdravě, ubude jeden kilogram za týden (a to v nejlepším případě).