Ideální noční svačinky, když vás honí mlsná

Nikdo z nás zřejmě přesně netuší, čím to může být, ale přiznejme si, nejraději jíme v noci. A to i přesto, že moc dobře víme, že se to dělat nemá, protože přibíráme dvojnásobnou rychlostí. Ovšem možná je tady pro nás malá záchrana. Nejnovější výzkumy ukázaly, že existují některé velmi chutné potraviny, které můžeme jíst v noci, aniž bychom přibrali.

My v následujícím seznamu prozkoumáme, jaké potraviny mají vysoký obsah bílkovin, nízký obsah cukru a mají nízký glykemický index a glykemickou zátěž.

Sýr

Než s tím vším pořádně začneme, mějte na paměti, že všeho s mírou. Mluvíme-li tedy o sýru, máme na mysli plátek sýra, ne půl kila. Sýr je potravina s vysokým obsahem bílkovin, která vás udrží plné až do následujícího dne. Můžete také konzumovat sýr s nízkým obsahem tuku, abyste měli váhu vždy pod kontrolou, když už nemáte pod kontrolou jídlo.

Cottage sýr

Cottage sýr obsahuje kaseinový protein. Kasein má velmi pomalé trávení, což je nejlepší druh bílkoviny pro pozdní jídlo, protože zvyšuje pocit sytosti.

Hummus

Další skvělý zdroj bílkovin, zejména pokud se jedná o hummus domácí výroby. Máte-li hlad, mrkev nebo celerové tyčinky namočené v hummusu jsou ideální volbou.

Jogurt

Je vědecky dokázáno, že řecký jogurt je perfektní svačinou. Má vysoký obsah bílkovin, nízkou hladinu tuku i cukru. Přidejte k němu nějaké ovoce a bude ještě chutnější.

Krekry

Myslíme hlavně ty celozrnné krekry se složitými sacharidy a s nízkým obsahem kalorií. Vrátíme-li se o krok zpět, přidáním nějakého hummusu, plátku sýra nebo sýru cottage, vytvoříte chutné celozrnné občerstvení.

Popcorn

Může se to zdát podivné, ale popcorn opravdu můžete jíst večer bez jakýchkoliv výčitek. Samozřejmě nemáme na mysli popcorn připravovaný v papírovém pytlíku v mikrovlnné troubě, který je plný másla. Mluvíme tady o popcornu, který udržuje vás štíhlý pas a byl připraven na vzduchu. Pro extra chuť můžete přidat některé bylinky, česnek, chili a tak podobně.

Vejce

Jedno vejce má pouhých 75 kalorií a je velmi bohaté na bílkoviny. Navíc se po nich budete cítit sytější na delší dobu.

Zelenina

Zelenina je nejlepším občerstvením, protože se po ní budete cítit sytí až do následujícího dne. Předem si zkuste připravit například celer nebo mrkev či rovnou zeleninový salát.

Banány

I když banány mají poměrně vysoký obsah kalorií, zároveň jsou bohaté na draslík a hořčík, což je důvodem, proč jsou bezkonkurenčními “uklidňovači”. Navíc se v nich vyskytuje melatonin, který podle některých výzkumů způsobuje ospalost.

BONUS: Jak se vyhnout jídlu

Rychlé sacharidy – vyvarujte se sladkostí, dortů, bonbónů, koblih atd., všechno se ukládá přímo do vaše pasu.

Jablka – sice mají nízký obsah kalorií a jsou plná živin, ale i přesto je lepší je jíst pouze ráno, protože jejich slupka obsahuje spoustu vlákniny a pektinu, a proto se hůře tráví, což může rušit váš spánek.

Alkohol – dehydratuje tělo a vyvolává hlad, který vás může klidně i probudit ze spaní a půjdete se najíst.

Kořeněná jídla – pikantní a slaná jídla vás také dehydratují, stejně tak vás může probudit pocit hladu.

zdroj: brightside.me