Přírodní metody na ucpaný nos a rýmu. Inhalace některých bylin je to pravé

Jen málo věcí je horších než ucpaný nos při nachlazení. Rýma sice není život ohrožující stav, ale nemůžete pořádně dýchat, tudíž máte problémy se spaním i s konzumací jídla. Nemluvě o celodenním, nikdy nekončícím kýchání. Naštěstí existují přírodní metody, které ucpaný nos uvolní, říká imunoložka Tania Elliott.

Rozmarýn, oregano a levandule

Tyto složky jsou účinné proti infekci dutin a dalším bakteriálním onemocněním. Nejenže krásně voní, ale také uvolní nos a vy se budete moci zase zhluboka nadechnout.

Sušené bobule jalovce, sušené listy šalvěje a eukalyptu

Tyto přísady vám otevřou dýchací cesty v nose, průduškách a dutinách. Přidejte je do vroucí vody nebo vařte rovnou společně a poté inhalujte. Vždy se nad párou hluboce nadechněte a vnímejte, jak vám výpary těchto bylin vstupují do nosu.

 

Pomerančová kůra a zázvor

Pomerančová kůra snižuje tvorbu hlenu, zatímco zázvor stimuluje krevní oběh. Tyto dvě ingredience přidejte do vroucí vody a inhalujte. Plusem těchto ingrediencí je, že se z nich dá připravit i lahodný čaj.

Máta peprná

Máta peprná rozhodně nesmí chybět. Přidejte 3-6 kapek esenciálního mátového oleje na každých 9,5 dl vody. Můžete použít i čerstvé nebo sušené lístky máty, pokud je máte k dispozici.

Listy rozmarýnu, máty peprné a eukalyptu

Rozmarýn je mimo jiné antiseptický, eukalyptové listy a máta mají chladivý účinek. Kombinace těchto složek poskytuje efektivní způsob, jak se zbavit ucpaného nosu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, ZDROJE: insider.com, communitypharmacy.coop