Inspirace pro útulné, relaxační místo na zahradě. Jednoduchá sedací souprava z palet

Znáte to, máte těžký den, venku je krásně a vy už se nemůžete dočkat, až přijde poslední minuta v práci a vy si můžete na své zahradě odpočinout. Chce to relaxační místečko plné klidu, kde si přečtete pěknou knihu nebo poslechnete příjemnou hudbu se šálkem kávy. Vyrobit si takové místo není vůbec těžké, když se budete držet následujících kroků. 

Zahradní pohovka z palet

Budete potřebovat 8 dřevěných palet, 4 dřevěné desky, barvu dle vlastního výběru, hřebíky, šrouby a kolečka. 

Palety a dřevěné desky natřete bílou barvou či jinou dle vlastního výběru. Ovšem ať už si vyberete jakoukoli, nejlépe uděláte, použijete-li voděodolnou barvu.

Po zaschnutí začněte s montáží spodní části struktury. Postavte první dvě palety kolmo k sobě, vzdálenost mezi nimi by měla odpovídat šířce jedné palety. Připojte je k sobě pomocí dvou dřevěných desek, které umístíte na příční nosník palet. Pomocí hřebíků a kladiva prkna přibijte k oběma paletám.

Přidejte třetí paletu, která bude představovat zadní část a nahoru na dřevěné desky přiložte čtvrtou paletu. Po stranách sešroubujte.

Nyní je čas na výrobu vrchního dílu. Budete potřebovat tři palety. Každou z nich položte na jednu paletu z dolní poloviny. To znamená, dvě na boční a jednu na zadní. Palety z vrchního dílu by měly být připojeny k sobě pomocí šroubů, ne však ke spodní části. Tím budete moci pohovku kdykoli rozložit a přemístit na jiné místo.

Do dolních rohů přimontujte kolečka.

Pro dokončení stavby přibijte další dřevěnou desku přes střed horní části, tedy přes dvě boční palety z vrchního dílu. Nyní můžete položit poslední paletu úplně nahoru a přibít. Jako poslední krok připevněte poslední dřevěnou desku na předek horní palety a máte hotovo.

Teď si můžete pohovku vyzdobit, jak uznáte za vhodné. Jakmile bude sedačka vybavena pohodlnými polštáři a květinami, máte útulné relaxační místo pro odpočinek na zahradě.

Obrázky: Pixabay / Pinterest