Poškozují prací kapsle pračku? Instalatéři tvrdí, že je používáme nevhodným způsobem

Prací kapsle se objevily v obchodech před pár lety a vzaly trh doslova útokem. Mnoho lidí změnilo své prací zvyky a místo prášků nebo gelů si začali pořizovat tento produkt. Málokdo však ví, že při nesprávném použití mohou kapsle pračku poškodit. Poškozují prací kapsle pračku? Instalatéři se na tuto problematiku rozpovídali, protože výrobci tohoto vynálezu ne vždy na obaly napíší všechny potřebné informace.

Poškozují prací kapsle pračku?

Prací kapsle jsou naplněny tekutinou, ale stěny jsou vyrobeny z materiálu rozpustného ve vodě. Málokdo ví, že právě balení kapslí může způsobit spoustu problémů. Praní na nízké teploty nebo na krátké programy je nejčastější chybou při jejich používání. Silný obal kapsle se pak nemusí rozpustit. Jeho drobné zbytky pak lze nalézt na oblečení nebo stěnách bubnu.

Ucpání potrubí i filtru

Bohužel nejhorší hrozba je ta, kterou nevidíte. Nerozpuštěné části kapslí mohou vytvářet nepříjemný zápach a ucpat potrubí a filtr. To jsou hlavní místa, kde instalatéři nalézají nerozpuštěné obaly kapslí na praní. Příliš nízké teploty zanechávají z fólie kal, který by se správně měl při praní rozpustit.

Jak správně používat kapsle na praní?

Na začátek se vyplatí seznámit se s obalem. Právě tam by měl výrobce informovat, při jaké teplotě bychom měli kapsle používat. Často se jedná o informaci v rohu etikety. Pokud takové pokyny na balení nenajdete, doporučujeme je vhodit do prádla a spustit program na minimálně 30 stupňů. Časové programy 15-30 minut mohou být příliš krátké. Vlna, ruční a jemné programy nemusí kapsli správně rozpustit.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Organizing.tv