Jak bez pilulek a prášků vyzrát nad novoroční kocovinou

Není žádných pochyb o tom, že většina lidí po  silvestrovském večírku bude trpět kocovinou. Vlastně se tomu zřejmě nevyhneme po jakékoli oslavě. Lze ale zkaženému dni kocovinou nějak zabránit? My víme, že to jde a rádi bychom se s vámi o tyto informace podělili.

Spolehlivý způsob, jak se vyhnout kocovině

Žaludek na vodě, celková slabost těla a bolesti hlavy, tak se dá charakterizovat kocovina. Bohužel je nedílnou součástí každé párty a ti, kteří se rádi baví a hodně pijí, jsou odsouzeni k tomu, že jí druhý den, možná i ten další, rozhodně budou trpět. Ale na vše existuje řešení, i na kocovinu. Zabráníte jí jedině tím, když před odchodem na večírek sníte pořádně mastné jídlo nebo při popíjení alkoholu. Díky mastnému jídlu se alkohol nebude tak rychle vstřebávat do našeho zažívacího traktu. Tělo se bude soustředit na spalování tuků. Alkohol samozřejmě bude působit pořád stejně, opijete se, ale později, než je obvyklé, a další den se vyhnete strašlivé kocovině.

V žádném případě tím neléčete kocovinu, když už ji budete mít, vždy je potřeba promastit žaludek před nebo během pití alkoholu.

Co dělat, když už nás kocovina dostane?

V takovém případě stojí za to jíst něco sladkého, například čokoládu. Glukóza obsažená ve sladkostech nám dodá energii a mozek se regeneruje rychleji. Kromě toho musíte pít spoustu čisté, vysoce mineralizované vody. Pomůže vám také vitamín C a elektrolyty. Vyhněte se ale energetickým nápojům, protože stimulují centrální nervový systém, což je při kocovině nežádoucí.

Obrázky: Pixabay