Jak dá žena muži najevo, že se o něj opravdu zajímá?

Hra „muž je lovec a žena je kořist“ je starodávná a stále existuje. Ženy milují statečné a rozhodné rytíře. Pravděpodobně budete souhlasit s tím, že tento zájem se musí podporovat. Je třeba to ale dělat velmi opatrně, protože když kořist dostanete snadno, ztrácí na ceně. Jak by tedy měla žena projevit muži, že o něj má zájem, ale nechat ho hrát starodávnou hru?

Muž by měl ženu chránit a vytvářet v ní pocit bezpečí. Přílišná emancipace mnohdy škodí.

Dámy, usmívejte se a ptejte se muže na koníčky

Vědci ukázali, že muži mají raději usmívající se ženy víc než ty, kteří vypadají velmi sebejistě nebo tajemně. Když se usmíváš, vysíláš mužovi signál: „Jsem šťastná a tebe také mohu udělat šťastným.“ A kdo může odmítnout takovou nabídku? Nikdo. Takže úsměv! Dokonce i tehdy, když s ním mluvíte po telefonu. Snadno ucítí něčí náladu i z dálky. Mužům (stejně jako ženám) se jim líbí, když se o ně někdo zajímá. Ptejte se ho tedy na jeho názory, záliby, hodnoty a cíle. Sledujte ho a pokládejte mu další otázky týkající se témat, o kterých mluví nejvíce a nejraději.  Špatně: „Nemůžu pochopit lidi, kteří milují motocykly. Je to velmi nebezpečné!“ Dobře: „Vždycky jsem chtěla vědět, proč lidé tolik milují motorky. Vypadá to docela nebezpečně.“

Úsměv nic nestojí a hřeje víc, než elektřina. V partnerských vztazích to platí dvojnásob.

Navoďte situaci, aby se muž cítil jako silák a ochránce

Vytvořte situaci, kdy se muž, který se vám líbí, cítí silný. Muži dnes nemají mnoho šancí, protože jsou ženy silné a nezávislé. Můžete ho požádat, aby vám pomohl odnést nějaké věci, nebo zkontroloval, zda něco není rozbité. Muž se pak cítí jako záchranář, Ukažte mu, že ho máte rádi, a proto jste si ho vybrali, aby vám pomohl. Nestačí pak jenom poděkovat. Vyslovte mu kompliment. Řekněte: Jsi skvělý. Udělal jsi vynikající práci. Bez Tebe bych to nezvládla.“ Dejte muži vědět, že se s ním cítíte bezpečně. Říkejte mu, že je jediný, s kým se cítíte tak bezpečně. Ochrana ženy je kvalita, kterou příroda poskytuje mužům. Pokud ji využije, dává najevo, mu vědět, že se mu líbíte. Nejde ale o bezpečnost a ochranu bez důvodu.  Prší? Poproste ho, aby Vás doprovodil domů, protože nemáte deštník (i když ho ve skutečnosti máte).

Je venku špatné počasí? Požádejte o doprovod, i kdybyste ten deštník měla v kapse. Muž se bude cítit jako ochránce.

Chcete ho jako partnera? Dejte to najevo 

Buďte přímé. Spousta mužů neporozumí náznakům. Nechápe, že když řeknete: „V kině běží dobrý film,“ vlastně ho tím zvete. Chcete-li muže, který se vám líbí, pozvat do kina, formulujte to přímo. Jediné, co se může stát je, že odmítne. Pak popřemýšlejte, jestli stojí za vaše úsilí. Také buďte čitelné. Změny nálad nepřispívají k dobré komunikaci. Opačné pohlaví nechápe, co se děje a je nervózní. Jestliže jste včera naznačovala zájem a dnes jste lhostejná, vytváříte nejistotu a zmatek. Druhý neví, co si má myslet a může ho to odradit. Nesnažte se také chovat jako kamarádka a nabízet pomoc. Jestliže o něj máte zájem jako o partnera, nesnažte se budovat přátelství. Vyjadřujte své emoce očima.

Když chcete muže za partnera, měly byste to dát také jasně najevo.

Někdy to prostě nestojí za to…

Snažte se držet postupu, nepřehánějte komplimenty a žádosti o pomoc. Muži by měli mít pochybnosti až do konce. Neměli by vědět, zda se vám líbí nebo ne. Jedině tak  neztratí pocit, že vás loví. Co byste měly dělat, pokud nebude fungovat žádný z těchto triků? Existují dvě možnosti: Buď mu řeknete, jak se cítíte, nebo přestanete ztrácet čas a rozhlédnete se kolem, protože musí existovat spousta jiných dalších mužů, kteří si zaslouží vaši pozornost. Obě rozhodnutí jsou správná a volba závisí jenom na ženě.

Někdy se žena sice může snažit, ale muž prostě nemá zájem…

Zdroje: brightside.me