Základní tajemství vizážistů, jak docílit perfektního líčení a mladistvého vzhledu. Hravě to zvládne každý

Docílit dokonalého líčení není tak snadné, pokud se dopouštíte běžných chyb nebo neznáte základní tajemství make-upu, která vám pomohou k výsledku, jaký si představujete. Navíce existuje velice tenká hranice mezi perfektním vzhledem a výrazným líčením, které spíše připomíná šaška. Někteří vizážisté si však své triky nechtějí vzít s sebou do hrobu, ale rádi se o ně podělí.

Tajemství make-upu

Zdá se, že největším tajemstvím pro mladistvě vypadající pleť je vyhnout se „těžké“ kosmetice a nesprávnému obrysu rtů. Jak odborníci tvrdí, linka na rtech by měla být provedena pouze v oblouku lásky a nikdy ne na okrajích, protože ústa pak vypadají větší a křivá. Některé častější chyby jsou umělé řasy, špatná linie očních linek a nevhodné odstíny make-upu. To vše přidává roky a zdůrazňuje vrásky, které chce mnoho žen zakrýt.

Líčení pleti

Primer je produkt, který dokonale vyplňuje póry a zakrývá jemné linky. Je velice důležitým základem pro následné nanesení make-upu a korektoru. Měl by vytvářet jemný, sametový nádech a představovat doslova druhou kůži. Po základním primeru následuje make-up, jenž byste měli roztírat vlhkou houbičkou určenou pro aplikaci tohoto produktu. Vlhkost houbičky pomáhá make-upu vstřebat se hlouběji do pokožky, tím vydrží déle a vytvoří přirozený vzhled.

Vyhněte se tmavým očním stínům

Snažte se vyhnout tmavým očním stínům, dejte raději přednost neutrálním, pleťovým barvám kolem obočí a pod očima. Na kosti horního víčka a obočí zvolte světlé odstíny, které zvýrazňují oči. Jednoduché pravidlo zní, že jakákoli intenzivní barva kolem očí vaši tvář okamžitě činí starší.

Kontura kolem rtů

Rty budou působit plnější, pokud je zvýrazníte konturou. Soustředit byste se však měli pouze na jedno místo, a sice oblouk lásky, který představují dva výběžky přímo pod nosem. Nanášejte matnou rtěnku s tenkou vrstvou balzámu pro redukci suché textury.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Iefimerida.gr