Jak efektivně využít použité čajové sáčky

Pokud pijete spíše čaj než kávu, jistě spotřebujete denně několik čajových sáčků, které po vylouhování hodíte do koše. To je ale škoda! Dobrá zpráva je, že existuje spousta způsobů, jak správně využít všechny sáčky na překvapivé a užitečné věci.

Osvěžte vaše koberce

Nechte čajový sáček uschnout a poté vyjměte použité lístky. Smíchejte je s hrstkou jedlé sody a posypte jimi mokré nebo páchnoucí skvrny na koberci. Nechte působit asi 20 minut a poté důkladně vysajte prostor. Čaj a soda budou společně pracovat na zachycení nečistot a pachů.

Hydratujte suchou pokožku

Znovu uvařte čajové sáčky, nechte vychladnout, nalijte do lahvičky s rozprašovačem a aplikujte na obličej. Antioxidanty v zeleném čaji jsou zvláště účinné pro hydrataci suché pokožky.

Zbavte se kruhů pod očima

Umístěte použité čajové sáčky do ledničky a poté je umístěte na několik minut pod oči. Obsah kofeinu bude účinně fungovat tak, aby se zmenšily cévy a otoky kolem očí.

Vyhrajte nad spáleninami od slunce

Čaj vám pomůže uklidnit spálenou pokožku a snížit záněty. Stačí přiložit vychladlé čajové sáčky na postiženou oblast.

Rozpusťte mastnotu

Zachytila se vám na dně pánve mastnota? Umístěte čajový sáček do pánve a napusťte horkou vodou. Nechte ji odmočit přes noc a ráno ji snadno vyčistíte.

Vyleštěte dřevěný povrch

Slabý čaj může být použit k obnovení lesku dřevěných podlah nebo nábytku. Ponořte pár již použitých čajových sáčků do horké vody, aby se vytvořil slabý čaj a poté ho naneste na dřevěný povrch pomocí jemného hadříku nebo látky.

Dejte si uklidňující koupel

Vložte jeden nebo dva čajové sáčky do koupele. Antioxidanty v čajových lístcích zanechávají pokožku jemnou a hydratovanou. Vůně čaje vám pomůže se uvolnit zvláště, používáte-li heřmánek nebo jasmín.

Odstraňte nepříjemné pachy

Umístěte suchý, použitý čajový sáček do šuplíku, šatníku, lednice nebo i do bot a nemusíte se bát žádného zápachu.

zdroj: www.onegoodthingbyjillee.com