Jak naložit s vylouhovanou kávou či s banánovými šlupkami? Použijte je jako hnojivo pro pokojové rostliny a budou růst jako šílené

Pokojové rostliny jsou přesně to, co potřebujeme v uzavřených prostorách, abychom se cítili lépe, a to nejen fyzicky kvůli kyslíku, ale i na duši. K tomu, aby byly květinky krásné, prosperovaly a kvetly, však potřebují více faktorů – správné místo, dostatek slunce nebo stínu a hnojivo. To však nemusí být kupované, chemické hnojiva , postačí vám bohatě ingredience, které máte bězně doma.

Cukr

Než rostlinku zalejete, nasypte do květináče trochu krystalového cukru, případně smíchejte dvě větší špetky cukru do sklenice s vodou a tím rostlinu polijte. Takové hnojivo používejte maximálně jednou týdně. Pokud bude totiž cukru příliš, začnou se v příliš sladké půdě množit bakterie.

Káva a čaj

Káva a čaj mohou výrazně pomoci.  Nevyhazujte vyluhované zrníčka kávy do koše a rovněž nevyhazujte čajové sáčky. Zamíchejte času od času jedno nebo druhé k rostlince, uvidíte, za jak krátkou dobu vám květina krásně rozkvete. Káva je obecně nejideálnějším hnojivem rajčat.

Cibulové slupky

Slupky nejprve rukama trochu podrťte, poté zalijte vodou v poměru 1: 2. Láhev uzavřete a nechte slupky louhovat po dobu dvou dní. Potom cibuli sceďte a vodou zalijte květiny. Klidně ji můžete nasypat i přímo do květináčů. Přírodního hnojiva na rozklad nikdy není dost.

Banánové slupky

Banánové slupky obsahují vápník, draslík a fosfor. Tyto složky jsou hlavními složkami chemických hnojiv. Usušit banánové slupky je však jednodušší, levnější a mnohem přirozenější jak pro rostliny, tak i pro prostředí ve kterém žijete.

Pomerančová kůra

Pomerančová kůra je skvělým hnojivem. ale v našich končinách je trochu sporné, zda rostlinám neudělá více zlého než dobrého. To nejmenší, co můžete udělat, je před sušením pomeranč pořádně omýt. Chemikálie, kterými jsou dovážené pomeranče stříkané, mohou být potencionálně pro pokojové rostliny nebezpečné. Litrovou láhev naplňte do třetiny pomerančovými slupkami a zalijte horkou vodou. Nechte den louhovat, pak přefiltruje a zalijte rostliny.

zdroj: bidista.com