Jak netradičně a přitom užitečně využít kobercovou lepicí pásku

Kobercová lepicí páska je bez nadsázky jedním z nejgeniálnějších vynálezů posledních dvou století. Dokáže totiž lepit prakticky na všechno, je téměř nezničitelná a odolá olejům i vodě. V jistém televizním pořadu z ní dokonce postavili most, který byl schopen unést člověka, a dokonce z ní vyrobili funkční dělo nebo vodotěsný člun. Jak se ukazuje, lepicí páska je zkrátka nedostižná. A my vám dnes ukážeme patero praktických způsobů, jak tuhle stříbrošedou krasavici prakticky využít.

Pryč s bradavicemi

Máte bradavici na chodidle? Žádný problém. Nemusíte k doktorovi ani pronášet zaříkávání. Stačí na ni nalepit kus lepicí pásky. Ořízněte ji tak, aby byla o něco málo větší, než je bradavice, aby ji zvládla dostatečně zakrýt. Nechejte ji přilepenou na bradavici šest dní. Pak pásku sloupněte, namočte bradavici na pár minut do vody a vydrhněte ji pemzou. Během následující noci ji nezakrývejte a druhý den ji opět zakryjte páskou a nechte dalších 6 dní. Po nich odlepte pásku a zjistíte, že bradavice zmizela!

Otevřete zavařovací sklenice

Pokud je víčko zavařovačky moc pevné, můžete si pomoci kusem lepicí pásky. Přilepte pruh kolem víka a zatáhněte za volný konec směrem doleva. Víčko se bez obtíží pohne a vy můžete sklenici snadno otevřít. Že to zní jako zázrak!

Dejte sbohem kluzké obuvi

Boty s malým nebo žádným vzorkem mohou být docela nebezpečné, a to zejména v období dešťů a mrazů. Pokud ale vlastníte stříbrnou kobercovku, můžete to snadno napravit. Prostě jen přilepte dva kusy pásky na podešve vašich bot, čímž zvýšíte jejich přilnavost a nebezpečné nehody už se vás týkat nebudou.

Odstraňte zvířecí chlupy

Když vaše kočka nebo hafan línají, není to nic příjemného, hlavně když s vámi sdílejí společnou domácnost. Tisíce chloupků pokrývající gauč nebo zapíchaných do triček a svetrů nejsou vůbec nic příjemného. Pokud máte pásku a vhodný válečkovitý předmět, stačí ho obtočit lepivou stranou ven a všechny povrchy s nadbytkem chlupů vyválečkovat. Je to efektivnější než vysavač.

Předejděte puchýřům z bot

Nové boty často způsobují puchýře. Snadno jim ale může zabránit kousek pásky přilepený na styčný bod, který je botou nejvíce drážděn. To zabrání neustálému tření, a tím i puchýřům a vy si na botky můžete bez obtíží v klidu zvyknout.

Obrázky: Pixabay