S povislými prsy nemusíte hned na plastiku, stačí pár triků a jednoduchých cvičení

Povislá prsa trápí mnoho žen. Většina si však myslí, že je to něco, s čím je třeba se smířit a považují svůj tvar poprsí za důsledek genetiky, stárnutí či kojení dětí. Částečně je to také pravda, protože prsa se prověšují zejména vlivem ztráty elasticity pokožky, k čemuž dochází s přibývajícím věkem, vliv na ni má ale také kouření, způsob stravování a nadváha. Některé faktory nemůžeme ovlivnit, jiné ovšem ano. A my vám poradíme jak.

Cvičení prsního svalstva

Posílení pojivové tkáně je jedním z nejlepších způsobů, jak pozvednout poprsí a zregenerovat jejich tkáň. Mezi efektivní cvičení patří všechny cviky, které posilují prsní svaly. Jsou to zejména kliky, zvedání činek vleže na zádech nebo prosté držení rukou ve výšce nad hlavou.

Držení těla

Zdánlivá banalita, která ale rozhoduje o všem. Správné držení těla rozhoduje o vašem celkovém vzhledu a samozřejmě také o postavení hrudníku. Když se hrbíte, držíte hrudník šikmo k zemi a prsa budou vypadat povislejší. Stůjte vždy vzpřímeně a s rameny zastrčenými vzad.

Olejová masáž

Masáž s použitím olejů se ukázal mít příznivý vliv na regeneraci kůže a produkci kolagenu, který je zásadní pro elasticitu kůže. Zkuste použít třeba olivový olej. Je velmi dostupný a obsahuje spoustu antioxidantů a vitaminu E, který stimuluje tvorbu kolagenu. Stačí, když párkrát za týden provedete patnáctiminutovou jemnou masáž svých prsou olivovým olejem a brzy zaznamenáte rozdíl.

Ledová masáž

Vystavení pokožky velmi nízkým teplotám zlepší její prokrvení a celkový stav. Proto párkrát za týden asi minutu třete svá ňadra krouživými pohyby kostkou ledu. Abyste si ledem spíše neublížily, nepřekračujte doporučený čas. I minuta stačí k tomu, aby na sebe výsledky nenechaly dlouho čekat.

Maska z vaječných bílků

Bílky ve vajíčku obsahují hydrolipidy, které dodávají pokožce vláčnost a pružnost, čímž lze vaše poprsí mírně pozvednout. Pokud chcete tuto metodu použít, rozšlehejte oddělené bílky do pěny a potřete jimi prsa. Nechejte působit 30 minut a smyjte studenou vodou.

Ještě lepšího výsledku dosáhnete, pokud vytvoříte masku nejen z bílků, ale přidáte k nim vejce a smetanu a také nastrouhanou okurku. Tato kombinace je pro vaši pokožku velmi blahodárná a dodá jí veškeré potřebné látky a navrátí ztracenou pružnost a svěžest.

Obrázky: Freepik