Jak odstranit vteřinové lepidlo z pokožky i poté, co už stačilo zaschnout

I když si přejeme, aby určité věci fungovaly tak, jak mají, někdy toužíme po opaku. Je dobře, když vteřinové lepidlo dokáže spojit vše, co zrovna potřebujeme, ale to, že se mu pak nechce dolu z našich prstů, to už taková legrace není. Přestože se nejedná o nic hrozného, je to dost nepříjemné a pravda je, že někdy i bolestivé, snažíme-li se roztrhnout prsty silou. Ale i tak existují řešení a my vám dnes pár z nich chceme představit.

Metoda č. 1 – Aceton

Namočte postiženou oblast do acetonu, například odlakovače na nehty, a nechte působit 5 minut. Následně zkuste lepidlo setřít. V případě potřeby opakujte postup. Jakmile odstraníte lepidlo, umyjte si ruce mýdlem a teplou vodou a nezapomeňte použít hydratační krém na ruce. Aceton je skutečnou slabinou každého lepidla, protože rychle rozpouští vazbu mezi lepidlem a pokožkou.

Metoda č. 2 – Sůl a teplá voda

Krystalky stolní soli budou fungovat jako peeling, který dokáže pokožku zbavit zaschlého lepidla. Nejdříve ale musíte ruku ponořit do teplé vody, aby lepidlo změklo. Nechte asi 10 minut. Poté vydrhněte měkké lepidlo solí. Jakmile se začne loupat, opět namočte ruku do teplé vody na 1 – 2 minuty. Důkladně opláchněte a zbytek lepidla rozpusťte v citrónové šťávě.

Metoda č. 3 – Mýdlo a teplá voda

Pokud máte citlivou pokožku a chcete se tak vyhnout acetonu i soli, naprosto stačí teplá mýdlová voda. Sice budete muset být více trpěliví, ale lepidla se zbavíte, to nám věřte. Namočte opět postiženou oblast do teplé mýdlové vody a nechte působit dle potřeby. Pokračujte v namáčení, dokud nezaznamenáte, že se lepidlo začíná odlupovat. Třete jej, dokud nezmizí. Poté si pečlivě opláchněte pokožku a naneste hydratační krém. 

Jak se vám dnešní metody, jak se zbavit silného lepidla, líbily? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: fabhow.com