Udržování správné hydratace je důležité pro funkci mozku a celkové zdraví. Ideální množství vody, nehledě na pohlaví, poznáte snadno

Všichni víme, že hydratace je pro naše tělo extrémně důležitá. Všude slyšíme, že musíme každý den vypít 2 litry denně, abychom byli správně hydratovaní. Dr. Michael Mosley ve svém podcastu „Just One Thing“ vysvětluje, kolik vody bychom měli ve skutečnosti za den vypít. Možná budete překvapeni, že nemusíte pít celé 2 litry denně a nemusíte se kvůli množství vody stresovat. Pamatujte ale na to, že hydratace je důležitá pro celkové zdraví, pozornost, náladu i hubnutí.

Otázka, na kterou se všichni ptají

V jedné epizodě svého podcastu s názvem „Drink Water“ se doktor Mosley snaží zodpovědět věčnou otázku, kolik vody potřebujeme. Podíval se na protichůdné rady, kterými se lidé často řídí, a nabídl přesný počet sklenic, které vám bohatě stačí k tomu, abyste byli správně hydratovaní. V podcastu BBC Radio 4 také podložil své názory vědou a sdělil i potenciální nebezpečí díky přílišnému hydrataci.

Kolik vody je dost?

„Je čas oběda a já se chystám udělat jen jednu věc, která může zvýšit mou koncentraci, zvýšit hladinu energie a udržet zdravou pokožku,“ zahájil lékař svou epizodu podcastu. „Všichni víme, jak je voda důležitá. Existuje ovšem mnoho matoucích zpráv o tom, kolik byste ji měli vypít. Někteří z nás jsou naučeni pít litry a litry. Jiní zůstávají jen u čaje, kávy a nealkoholických nápojů.“

„Většina z nás potřebuje ke každému jídlu sklenici vody. Udržování správné hydratace může mít velký vliv na náš mozek, fyzickou výkonnost a celkové zdraví,“ dodává lékař. Podle něj správné množství tekutin poznáte, pokud chodíte na záchod pětkrát až sedmkrát denně. Nadměrná hydratace může způsobit nízkou koncentraci sodíku, která je pro lidské tělo velmi nebezpečná, a proto bychom neměli pít příliš mnoho. Ideální množství pro sebe musíte vypozorovat sami. Řídit se podle tabulek v tomto ohledu nemá smysl.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Express.co.uk