Jak poznáte, že vaše tělo trpí nedostatkem vitamínů a živin a jeho funkce i struktura jsou ohroženy? Nejdříve začněte vnímat svůj vnějšek

Nedostatek vitamínů vede k mnoha vážným zdravotním problémům a dokonce v těch horších případech i ke smrti. Jakmile tělo postrádá důležité živiny, poškozuje se celá jeho struktura a všechny jeho funkce. Nedostatek vitamínu A za posledních 12 let zabil více než 8 miliónů dětí a více než miliardě lidí chybí vitamín D, který je dokonce považován za původce epidemií. Nerovnováha vitamínů v těle se často projeví na našem vzhledu, což znamená, že můžete zaznamenat problémy s pletí. Existuje pět nejčastějších příznaků nedostatku vitamínů a minerálů, které můžeme pozorovat na našem obličeji.

Krvácející dásně

Nedostatek vitamínu C vede často ke krvácení dásní, nosu a ke zduření kloubů. Měli byste mít na paměti, že vitamín C naše tělo samo neprodukuje ani neshromažďuje, což znamená, že ho do sebe musíme dostat uměle prostřednictvím stravy. Zkuste konzumovat brokolici, papriku, kiwi nebo jahody.

Bledé rty

Bledé rty často značí příznaky nedostatku železa. Z toho důvodu mnoho lidí trpí anémií a únavou. Zahrňte do stravy špenát, rozinky, čočku, tmavou čokoládu a tmavě zelenou listovou zeleninu.

Extrémně bledá kůže

V takovém případě patrně postrádáte vitamín B12. Užívat jej můžete v kapslích nebo přejít na živočišnou stravu, která zahrnuje vejce, syrovátku nebo kozí sýr.

Oteklé oči

Oteklé oči mohou někdy naznačovat únavu, ale také snížení příjmu jódu. Měli byste se vyvarovat nebo alespoň omezit příjem soli. Jód zvýší funkci štítné žlázy, což sníží otoky. Zvolte ve vašem jídelníčku mořskou zeleninu (řasy), vejce, kefír nebo fazole.

Suché vlasy

Pokus jsou vaše vlasy křehké a suché nebo máte příliš mnoho lupů na pokožce hlavy, můžete trpět nedostatkem biotinu nebo vitamínu B7. Konzumujte ořechy, zelený hrášek, vlašské ořechy, slunečnicová semínka, luštěniny, avokádo a houby.

Pozorujete na sobě některý z těchto příznaků? Pokud se vám článek líbil, nezapomeňte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com