Jak přežít dlouhé cestování bez bolesti krku a zad

Každý, kdo rád cestuje, moc dobře ví, jaké utrpení v podobě bolesti zad může v letadle, vlaku nebo autě nastat. Dlouhodobé sezení, stejná poloha na několik hodin, nepohodlí páteře, to všechno může způsobovat nesnesitelnou, ostrou bolest. My vám dnes ukážeme, jak cestovat pohodlně a předejít bolavým zádům.

Použijte polštář

Umístěte bederní polštář nebo srolovaný ručník na spodní část zad nebo pod hýždě. Tím zlepšíte držení těla a nebudou vás tolik bolet záda.

Vstaňte a projděte se

Vstávání ze sedadla v pravidelných intervalech protáhne nohy i záda. Zkuste se také předklonit, zaklonit a je-li to možné ohnout i do stran.

Zahřívejte se

Láhev s horkou vodou nebo hřejivý balíček mohou pomoci na ztuhlých místech, která vás trápí bolestí.

Posilujte

Budujte svou sílu. Pravidelný cvičební program, který se zaměřuje na svaly na zádech, může pomoci s bolestí zad. Zkuste navštívit posilovnu před dlouhou cestou.

Polštář na krk

Polštář na krk vyrobený z malých korálků nebo pěny může poskytnout další oporu pro váš krk i páteř. Snažte se zároveň držet kolena v pravém úhlu, aby se vyrovnalo napětí ve spodní části zad.

Zůstaňte hydratovaní

Pití dostatečného množství vody před, během i po cestě zajistí, že vaše tělo zůstane hydratované. Budete méně zranitelní vůči stresu a bolesti.

Obrázky: Pixabay