Jak přežít karanténu v domácnosti s více lidmi. Je nezbytné zůstat aktivní

Život v karanténě není snadný pro nikoho, ale je ještě obtížnější, jste-li uzavření v jedné domácnosti s více lidmi. Budete potřebovat svůj prostor a čas. Zde jsou tři kroky, které vám pomohou karanténu přežít.

Vytvořte si plán

Pokud chcete, aby váš vztah karanténu přežil, musíte mít plán, který vám umožní trávit čas společně. Rozvrh je životně důležitý, protože všem zúčastněným pomůže, aby se stále cítili produktivními. Nastavte si budík, vstávejte spolu, dělejte domácí práce, udržujte dům uklizený, dodržujte fyzickou aktivitu a občas travte čas sami každý v jiné místnosti.

Pečujte o sebe

Péče o sebe je nezbytná. Každý z vás by měl udělat něco pro sebe. Především to, na co nemáte zpravidla kvůli práci čas. Zacvičte si, dejte si relaxační koupel, aplikujte pleťovou nebo vlasovou masku, udělejte si manikúru a pedikúru, vše, díky čemu se budete cítit krásnější a odpočinutější.

Udělejte si čas na cvičení

Pohyb je důležitý nejen pro naše tělo, ale v tomto období především pro naši mysl a celkovou pohodu. Sami budete překvapeni, jak vám pár jednoduchých pohybů může zlepšit náladu. Nedovolte karanténě, aby z vás udělala lenocha na gauči, který po jejím ukončení bude muset pracně shazovat přebytečná kila.

Obrázky: Freepik