Jak přežít nucenou karanténu, abyste z ní vyšli zdravější, šťastnější a chytřejší

Jste zavření doma a nemáte ponětí co s volným časem? Karanténa může být z počátku příjemná – máte více času pro rodinu, vyspíte se, sledujete oblíbený seriál a nic neřešíte. Ovšem po pár dnech může být takové “domácí vězení” frustrující. Poradíme vám, co všechno můžete dělat, když se váš život najednou zastaví, aby jste z mimořádné situace vyšli zdravější, šťastnější, chytřejší a možná i o pár kil lehčí.

Naučte se nový jazyk

Nucené volno je tím pravým časem naučit se něco nového. Nejlépe cizí jazyk. Je spousta aplikací a webových stránek pro výuku online a toho je třeba využít. Vždyť internet je teď naším nejlepším přítelem.

Udělejte si pořádek ve skříni

Jedním ze způsobů, jak rozjasnit svou domácnost, je udělat si pořádek ve skříni. Věřte nebo ne, ale uspořádání šatníku má osvobozující účinky. Stejně tak se můžete pustit do psacího stolu, lednice, spíže či jiného úložného prostoru.

Užijte si wellness den

Péče o své tělo a mysl je jednou z prvních věcí, kterou bychom v době neplánovaného volna měli udělat. Dejte si horkou koupel, aplikujte pleťovou či vlasovou masku, připravte si chutné dietní jídlo a pusťte si film nebo přečtěte knihu.

Domácí fitness

Nenechte se omezovat svým obývacím pokojem. Jste-li zvyklí pravidelně navštěvovat posilovnu, vytvořte si provizorní z vašeho domova. Internet je naštěstí plný pohybových výzev.

Zahradničte

Zahrádka vás dostane ven na slunce a na vzduch. Máte-li alespoň malou možnost začít se zahradničením, udělejte to. Pokud žijete v bytě, zkuste pěstovat pokojové rostliny nebo bylinky na parapetu okna.

Obrázky: Pixabay