Jak přirozeně podpořit funkci mozku? Zaraďte do svého jídelníčku následující potraviny

Následující potravinářské výrobky posilují funkce vašeho mozku, jeho sílu a energii a pomohou vám lépe se soustředit po celý den. Zde jsou ty nejlepší produkty pro váš mozek.

Omega – 3 mastné kyseliny

Mají příznivý vliv na zdraví a pomáhají při tvorbě šedé kůry mozkové, která je ve třech sekcích mozku zodpovědná za naši náladu. Nejlepším zdrojem jsou ryby, zejména sardinky.

Cholin

Jedná se o látku, která je součástí každého vztahu mezi jednotlivými buňkami. Některé studie provedené na lidech ukázaly, že užívání dostatečného množství cholinu zlepšuje paměť. Skvělými zdroji jsou vejce a mléko.

Antioxidanty v tmavé čokoládě

Šálek horkého kakaa bystří váš mozek. Antioxidanty mají vyšší koncentraci ve výrobcích obsahujících kakao, červené víno a zelený čaj. Ale je třeba dát si pozor, nadměrná konzumace kakaa a čokolády pak vede k obezitě. Pokud nejste příliš na sladké, maliny a špenát jsou také bohatými na antioxidanty a mají výrazně méně kalorií.
Potraviny, pomáhající v boji s Parkinsonovou a Alzheimerovou chorobou

Užívání kyseliny listové je důležité nejen během těhotenství, ale také v dospělosti, protože zlepšuje kognitivní schopnosti, jako je myšlení a paměť. Potraviny bohaté na kyselinu listovou jsou především:

  • Maso (játra, kuřecí droby)
  • Luštěniny (sušené fazole, ořechy, výrobky se sójové čočky, mandle)
  • ObilovinyBrambory
  • Sladké brambory
  • Ovoce a zelenina (špenát, červená řepa, brokolice, zelí, banán, pomeranče a broskve)

Jaké prostředky užíváte pro zlepšení funkcí vašeho mozku? Obracíte se raději na doplňky stravy nebo přírodní potraviny? Dejte nám vědět vaše názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com