Jak přistupují jednotlivá znamení horoskopu k astrologii

Vztah lidí k horoskopu se odvíjí od toho, v jakém znamení se narodili. Některá znamení jsou totiž od přírody skeptici a na horoskopy nevěří, jiní jsou jen příliš nepozorní a bohémští, než aby si je četli. A další znamení patří k vášnivým čtenářům horoskopů. Jak jste na tom vy?

Pečliví čtenáři

Pokud hledáte znamení, které horoskopy doslova hltají, pak vězte, že jsou to Raci. Ti mají sklon spoléhat se nejen na svou silnou intuici, ale také na předpovědi všeho druhu, horoskopy nevyjímaje. Hned za Raky následují Ryby. Lidé narození v tomto znamení mají všeobecně zvláštní pohled na svět, díky kterému těžko hledají spřízněnou duši. A právě horoskopy jim v tomto ohledu mohou hodně pomoci, což Ryby moc dobře vědí. Býci pak horoskopu věří tak napůl – důvěru mají hlavně k doporučením ohledně milostných vztahů, ostatní oblasti berou spíše na lehkou váhu.

Nedůvěřivci

Na opačném konci spektra jsou racionální Panny. Panny se namísto intuice vždy spoléhají na svůj rozum, případně znalosti a zkušenosti jiných lidí. To ale neznamená, že horoskopy vůbec nečtou, podrobují je však důkladné kritice a obvykle se jimi neřídí. O trochu méně skeptičtí jsou Lvi, kteří se cítí být jedinými režiséry svého vlastního života, a tak jim je představa jakéhokoli vlivu z vnější naprosto proti srsti. Poněkud zvláštní postoj k horoskopu mají Střelci, kteří jej sice poctivě čtou, ale ani za mák mu nevěří.

Ambivalentní přístup

Zbývající znamení zvěrokruhu nemají k horoskopu nikterak vyhraněný přístup, u nich záleží hlavně na náladě a na okolnostech. Zajímavé přístupy mají například tato znamení:

  • Berani horoskopu věří rádi, ale jen když je pro ně příznivý. Negativním předpovědím nepřikládají velkou váhu
  • Váhy se čtením horoskopu hlavně baví. Občas mu věří, občas ne
  • Štíři čtou pro změnu špatné zprávy, dobrým předpovědím příliš nevěří

Obrázky: Freepik