Nebezpečná data v roce 2021. Zatmění Slunce a Měsíce může přinést do života neštěstí a smůlu

Spousta z nás věří, že my lidé jsme pány svého vlastního osudu a jsme zodpovědní za vše, co se nám stane. Tato skupina lidí nepřipouští jevy, jako je nepřízeň nebo přízeň osudu, štěstí, smůla a hvězdy. Jejich názor nemůže nic změnit. Pak jsou tady ale jedinci, kteří jsou přesvědčeni, že ne všechno je v naší moci řídit. Záhadný systém hvězd a planet vládne našim životům a astrologické jevy prostě existují. Tento názor značí, že některé výsledky situací jsou zkrátka a dobře nevyhnutelné. Pokud patříte do druhé skupiny lidí, v následujícím článku se dočtete, jaká data přinesou v roce 2021 největší hrozbu.

Co nás čeká v blízké budoucnosti?

Astrologové, kteří studují pohyby planet, jsou schopni určit, co má pro nás osud připraveno v blízké budoucnosti. Odborníci se podívali na hvězdy a uvedli, jaké jevy budou mít největší, a bohužel spíše negativní, dopad na naše životy v roce 2021. Rovněž určili, na která data bychom si měli dát pozor.

Retrográdní Merkur

Merkur je planeta odpovědná za komunikaci a cestování, proto má silný dopad na tyto oblasti života každého z nás. Navíc je patronem takových znamení zvěrokruhu, jako je Panna a Blíženci. Většinou třikrát nebo čtyřikrát ročně se zdá, že Merkur zahajuje pohyb směrem zpět, retrográdní pohyb. Jev má na nás bohužel mimořádně negativní vliv, stručně řečeno, všechno se jen zhoršuje. Způsobí nám problémy v komunikaci s ostatními lidmi, což může způsobit nedorozumění a konflikty. Tento retrográdní směr také nepřispívá všem cestovním plánům. Během jeho trvání je lepší zůstat na jednom místě.

Retrogrády Merkuru v roce 2021

V roce 2021 jsou před námi tři Merkurovy retrogrády pokrývající následující období:

  • 30. ledna – 21. února
  • 29. května – 22. června
  • 27. září – 18. října

Zatmění

Zatmění je fenoménem, který působí jako katalyzátor všech transformačních procesů, které v našich životech probíhají. Nutí nás to přijímat nečekaná rozhodnutí, dokonce se chovat trochu iracionálně, což zpravidla nedokážeme nijak vysvětlit. Je to takové období, kdy se v našich životech mohou objevit průlomové události. Jevy, jako je zatmění Slunce nebo zatmění Měsíce, podle astrologů mají významný dopad na náš život.

Zatmění v roce 2021

V roce 2021 se setkáme se čtyřmi různými zatměními. Je to čas, který lze shrnout slovy „očekávejte neočekávané“. V těchto dnech byste měli být zvláště opatrní.

  • 26. května – úplné zatmění Měsíce ve Střelci
  • 10. června – zatmění Slunce v Blížencích
  • 19. listopadu – částečné zatmění Měsíce v Býkovi
  • 4. prosince – zatmění Slunce ve Střelci

Obrázky: Pixabay