Jak se svépomocí zbavit křečových žil. Vyzkoušejte přírodní směs z aloe a mrkve

Křečové žíly trápí velké množství lidí, kteří během svého pracovního dne příliš dlouho stojí na jednom místě, anebo naopak často sedí. Jejich vznik ale může ovlivnit také nesprávná výživa, anebo taková banalita, jako jsou příliš těsné kalhoty, anebo příliš vysoké a nepohodlné boty. Z hlediska výživy za vznik křečových žil může zejména přílišná konzumace nezdravých trans-tuků a rafinovaného cukru v kombinaci s nedostatkem vitaminu C a kvalitních bílkovin. Pakliže tedy toužíte těmto nevzhledným žilkám na nohou předejít, je vhodné dodržovat přiměřenou životosprávu a pravidelný pohyb. Pokud už je ale pozdě a nějaká ta fialová čárka vám nohy zdobí, máme pro vás recept na domácí směs, s jejímž pravidelným používáním je možné se křečových žil dokonce úplně zbavit.

Recept na směs proti křečovým žilám

  • ½ hrnku gelu z aloe vera
  • Jablečný ocet
  • ½ hrnku strouhané mrkve

Mrkev nastrouhejte na jemném struhadle a vložte ji do misky. Přidejte k ní gel z listů aloe vera a s pomocí mixéru tyto přísady umixujte na hladkou a jednolitou pastu. Do ní nakonec přidejte trochu jablečného octa, ale jen tolik, aby směs nebyla příliš řídká a dala se pohodlně nanášet na kůži.

Pro ošetření křečových žil pak zvedněte nohy nahoru a opřete je o zeď či jinou vyvýšenou podložku a naneste trochu připravené směsi na problémové oblasti. Nechte působit na pokožce půl hodiny a pak opláchněte čistou studenou vodou.

Tato metoda přináší až překvapivě rychlé výsledky a přináší obrovskou úlevu vašim unaveným nohám. Pakliže ji používáte pravidelně delší dobu, vaše křečové žíly úplně zmizí. Nejlepších výsledků navíc dosáhnete tím způsobem, že do péče o své nohy zařadíte ještě pravidelné masáže nohou, které začínají chodidly a končí v oblasti boků. Tyto masáže zlepší cirkulaci krve v končetinách, která pak bude snáze z postižených oblastí odcházet a kromě toho vás zbaví i dalších neduhů, jako je například celulitida.

Obrázky: Pixabay