Efektivní domácí cvičení pro štíhlé ruce, krk a ramena

Ruce jsou jednou z nejviditelnějších částí těla – a zároveň i jednou z těch nejproblematičtějších. Zejména starší ženy bojují vlivem hormonálních změn i životního stylu s povislými svaly na pažích často v domnění, že je to přirozený proces, který nejde žádným způsobem zvrátit. To je ale omyl. Pokud budete denně provádět ta správná cvičení, budou vaše paže krásné a pevné a nemusíte k tomu ani navštěvovat posilovnu. Stačí vám k tomu pár jednoduchých cvičení, které můžete praktikovat kdykoliv a kdekoliv. K jejich provedení nebudete potřebovat nic víc, než dvě půllitrové plastové lahve s vodou nebo obyčejný ručník.

Protahování krku

Lehněte si na záda, nohy pokrčte v kolenou a do ručníku si položte hlavu tak, že ho složíte do pruhu, který před čelem držíte rukama. Tahem rukou pak nadzvedávejte krk a protahujte krční svaly. Ramena přitom lehce zvednete z podložky. Chvilku vydržte a povolte zpět na podložku. Cvik opakujte 3 až 4krát.

Protahování paží

Postavte se čelem ke zdi, rozpažte jednu ruku a ohněte ji dlaní dolů. Opřete se paží o stěnu a otáčejte tělem tak, abyste protahovali sval vedoucí z ramene k paži. Jděte do té míry, abyste cítili napětí, ale ne bolest. V této hraniční pozici zůstaňte 30 sekund a pomalu se vraťte do výchozí pozice. Pak ruce vystřídejte.

Protahování paží 2

Opřete se ramenem o zeď nebo sloupek tak, že ruku na této straně volně držíte podél těla a druhou rukou se opřete o tuto opěrku. Tlakem na ni a otáčením těla pak protahujete svaly v rameni opět co nejdále můžete, aniž byste cítili bolest. Opět vydržte 30 sekund, povolte a ruce vystřídejte.

Protahování zad

Lehněte si na břicho, zvedněte ramena a zkřižte ruce na prsou. Čelo podložte polštářem a překřížené ruce natáhněte do stran tak, abyste vytvořili napětí, ale nejděte přes bolest. Zavřete oči a zhluboka dýchejte. Vydržte 30 sekund a ruce opatrně vraťte do výchozí pozice. Po krátké přestávce opakujte s tím, že spodní ruku dáte navrch a naopak.

Obrázky: Periskopi