Přírodní metody, jak se zbavit zápachu nohou. Pomoc hledejte v lese

Sousta lidí bojuje s nepříjemným zápachem nohou, zejména v létě. Přestože dodržujete všechny hygienické návyky, ne a ne se zápachu zbavit. V takovém případě to může být způsobeno teplým počasím, nevhodnou obuví nebo zdravotními problémy. Kromě dodržování správné hygieny bychom vám dnes rádi představili přírodní metody, jak s problémem zatočit.

Na co si dávat pozor?

Je třeba dbát na to, abychom nenosili ponožky z umělých materiálů a příliš těsné boty. Zároveň je dobré vyhýbat se stresovými situacím, protože stres zvyšuje produkci potu. Jezte méně jídel živočišného původu, obsahují totiž spoustu bílkovin, které také mohou být příčinou nepříjemného zápachu nohou. Pokud ale u vás problém už vypukl, nejdříve je potřeba zbavit našeho tělo toxinů, které se většinou vylučují skrze naše chodidla.

Březové listy

Natrhejte si čerstvé březové listy a umístěte mezi prsty. Poté si navlékněte bavlněné ponožky a zůstaňte tak alespoň 2 hodiny. 

Dubová kůra

Zasypte si nohy trochou prášku z dubové kůry a poté oblékněte ponožky. Vydržte tak po celou noc a ráno si důkladně nohy umyjte. Tuto proceduru provádějte každou noc po dobu 2 týdnů.

Kyselina boritá

Navlékněte si ponožky zasypané kyselinou boritou a opět nechte působit přes noc. Ráno si nohy pečlivě umyjte. Opakujte léčbu celé 2 týdny. 

Studená voda

Každé ráno a večer si umyjte nohy ve studené vodě po dobu 3 měsíců. Metoda je účinná nejen proti zápachu nohou, ale zároveň posiluje imunitní systém, takže se vám nachlazení vyhne obloukem.

Jedlá sody

Nasypte trochu jedlé sody do svých bot. Nasákne vlhkost a zbaví boty zápachu.

Obrázky: Freepik