Jak se zbavit svědivé pokožky hlavy přírodní cestou. Už žádné lupy ani škrábání

Svědivou pokožku hlavy zpravidla způsobují lupy, suché odumřelé kožní buňky. Nejenže jsou příčinou tohoto nepříjemného stavu, ale zároveň jsou velice nevzhledné, když mají tendence spadávat na naše ramena. Zpravidla situaci řešíme nákupem šampónů proti lupům, ale spousta z nich obsahuje potenciálně škodlivé látky a nemusí nás od svědivé pokožky hlavy zcela zachránit. Proto chytré hlavičky objevily i jiné způsoby, domácí a přírodní, které neobsahují chemické látky, a přitom dokáží pomoct.

Citrónová šťáva

Díky svým antiseptickým vlastnostem může citrónová šťáva ulehčit svědění hlavy. Trochu jí nastříkejte na pokožku hlavy, nechte působit 5 – 10 minut a poté opláchněte vodou. Tento postup můžete provádět denně.

Jedlá soda

Jedlá soda je učiněný zázrak. Ať už ji používáte při úklidu nebo v péči o sebe sama, nikdy nezklame. Alkalická povaha jedlé sody pomáhá vyrovnávat pH vašich vlasů a zmírňuje tak svědění. Stačí si vytvořit pastu z jedlé sody a vody a vetřít do pokožky hlavy. Nechte 10 – 15 minut a spláchněte.

Banán a avokádo

Lék, který nejen pomáhá, ale i krásně voní. Rozmačkejte dva banány a jedno avokádo a promíchejte. Směs vetřete do pokožky hlavy a nechte alespoň půl hodiny působit. Avokádo navíc dodá vašim vlasům krásný lesk a podpoří jejich růst.

Kokosový olej

Kokosový olej dokáže zklidnit suchou, svědivou pokožku. Vmasírujte malé množství, nechte chvíli sedět a opláchněte. Vaše vlasy budou sice mastnější, ale zmírníte svědění.

Jablečný ocet

Funguje stejným způsobem jako citrónová šťáva. Pomocí rozprašovací lahve naneste na hlavu a nechte jablečný ocet dělat několik minut svou práci. Následně spláchněte.

Pokud vás budou stále trápit problémy se svědivou pokožkou hlavy, je potřeba přehodnotit vlasovou kosmetiku, kterou běžně používáte. Pečlivě si pročtěte štítky a prozkoumejte všechny složky.

Obrázky: Freepik