Jak se zbavit zarostlých chloupků a v budoucnu se jim zcela vyhnout

Při odstraňování jakéhokoliv ochlupení riskujeme vznik zarostlých chloupků. Tyto hnisem naplněné pupínky se tvoří tehdy, když chlupy rostou zpět do kůže a naše tělo se tomu snaží zabránit, což vede ke svědivé pokožce. Chcete-li se skutečně vyhnout zarůstání chloupků, musíte přestat s veškerým holením, voskováním nebo používáním krémů na odstraňování ochlupení, dokud nedojde ke znatelnému zlepšení vaší pokožky. Protože neustálé používání holicího strojku nebo nanášení horkého vosku na zanícená místa jen zhoršuje podráždění a může způsobit infekci.

Přiložte teplé obklady

Je to první věc, kterou byste měli udělat, objevíte-li zarostlý chloupek. Namočte měkkou žínku do teplé, ne horké, vody a přiložte na kůži po dobu 10 – 15 minut. Poté začněte provádět jemné, krouživé pohyby. Jakmile se vaše póry otevřou, vezměte čistou pinzetu a chloupky opatrně vytahujte z vaší pokožky. Otok a zarudnutí zmizí velmi rychle po odstranění.

Použijte exfoliační olej

Následně po vyjmutí chloupků použijte exfoliační nebo antibakteriální olejíček, abyste zabránili budoucímu podráždění.

Hygienické holení

Abyste se nemuseli vůbec trápit se zarostlými chloupky, je třeba dodržovat také správnou prevenci, kterou hlavně představuje hygienické holení. Před holením vždy vydrhněte a navlhčete pokožku pro odstranění odumřelé kůže. Zjemníte tím chloupky a snadněji je pak oholíte. Žiletky si nezapomínejte vyměňovat nanejvýš po šesti použitích a zkuste holicí strojky s jedním břitem, protože tak snižujete riziko, že se vaše vlasy zachytí pod kůži.

Hydratujte pokožku

Jakmile vylezete ze sprchy, hydratujte svou pokožku, abyste zabránili nahromadění odumřelé kůže nad vlasovým folikulem a vaše pokožka zůstala pružná a méně náchylná k podráždění.

Zvažte laserové odstranění chloupků

Přestože se jedná o celkem drahý postup, trvale poškodí folikuly, z nichž rostou vaše zarostlé chloupky, čímž se tomuto problému v budoucnu téměř zcela vyhnete.

Jak se vám dnešní rady líbily? Jak řešíte zarostlé chloupky vy? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com