Jak snadno navázat konverzaci s člověkem, který má negativní přístup k životu i práci

Většina z nás má alespoň jednoho kolegu nebo přítele či člena rodiny, jenž se zdá být vždy nešťastný a jakýmsi způsobem nás k negativnímu myšlení umí stáhnout. Takovým lidem může být velice obtížné porozumět, takže při jednání s nimi je důležité zvážit některé z těchto skutečností, aby komunikace s nimi byla pro vás mnohem snazší a také milejší.

Tady nejde jen o ně

Na první pohled se může zdát, že problémem je konkrétní negativní osoba, ale tento úsudek byste měli přehodnotit. Pokud takové osobě, například kolegovi, sdělíte svůj ambiciózní pracovní plán nebo cíl a on vaši myšlenku vzápětí odstřelí, není to jen jeho pesimismus, co vám vadí. Je to váš strach, že by mohl mít pravdu. Většina z nás totiž cítí potřebu ověřit si své plány u ostatních.

Soucit nepomůže

Emočně reagovat na tento typ lidí, oddávat se jejich příběhu a tvrdit jim, že se na vás mohou vždy spolehnout, je přesně to, co u vás hledají. Nenechte se vtáhnout do jejich dramatu.

Zahrňte je pozitivitou

Pokud víte, že váš přítel nebo kolega má tendenci sklouzávat k negativnímu myšlení, přerušte jejich vzorec tím, že jim nabídnete pozitivní reakci či komentář. Nikdy nevíte, co to může udělat! Ukažte jim, že nehodláte následovat jejich negativní cestu a způsob myšlení.

Máte i vy podobného člověka ve svém okolí nebo někdo z vašich přátel či rodiny? Sdílejte mezi nimi tento článek a ukažte jim, jak s takovými lidmi snáze mluvit.

Zdroj: womenworking.com