Jak usnout za dvě minuty? Vyzkoušejte osvědčený vojenský trik o čtyřech krocích

Potíže se spánkem má dnes téměř každý a mnoho lidí neví, jak s tím bojovat bez použití léků. Procházení Instagramu až do časných ranních hodin, otáčení a dlouhé pohledy do stropu nejsou příjemné pro nikoho. Existuje ovšem tajná vojenská technika, která údajně pomáhá komukoli usnout za pouhé dvě minuty.

Metoda používaná vojáky

Tato metoda je podrobně popsána v knize Relax and Win: Championship Performance, která byla poprvé vydána v roce 1981, ale až nyní se jí dostalo pozornosti. Metoda má celkem 4 kroky a je údajně používána americkou armádou, aby vojákům pomohla usnout v situacích, které nejsou příliš uklidňující, například na bojišti. Vojáci se díky tomu vyspí a jsou plní energie, když jdou do další akce. Unaveného vojáka rozhodně nikdo potkat nechce a jejich práce je vyčerpávající.

Účinná metoda o 4 krocích

Tato vojenská technika na rychlé usínání vám může přijít směšná, ale rozhodně funguje. Nejjednodušším způsobem, jak to zjistit, je jednoduše to vyzkoušet. Potřebujete přitom znát jen pouhé čtyři kroky, které musíte udělat v přesném pořadí a uvidíte, že za pár minut budete spát jako miminko a užijete si dlouhého, kvalitního spánku, který potřebujeme všichni. Co tedy musíte udělat?

  • Uvolněte všechny svaly ve tváři, včetně jazyka, čelisti a svalů kolem očí
  • Položte rameno tak daleko, jak to půjde, následuje horní a dolní částí paže, na každé straně
  • Vydechněte, uvolněte hrudník a nohy, začněte od stehen a propracujte se až k chodidlům
  • Snažte se věnovat 10 vteřin vyčištění mysli a poté si představte, že ležíte v kánoi na klidném jezeře a nad vámi není nic jiného než jasné modrá obloha. Další představa může být, že ležíte v černé sametové houpací síti v černé místnosti

Stále nejste přesvědčeni?

Tato technika prý funguje na neuvěřitelných 96 procent lidí, kteří jí zkoušeli po dobu pouhých šesti týdnů. Časopis TIME uvádí, že studie ze 13 zemí z roku 2016 ukázala, že lidé žijící ve Velké Británii jsou nejvíce unavení a mají potíže se spánkem. Více než třetina Britů uvedla, že spí málo. Nedostatek spánku navíc více postihuje ženy než muže, přičemž 52 procent žen má pocit, že jsou příliš unavené na jakoukoli fyzickou aktivitu. U mužů je to jen 35 procent.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Elle.com