Co byste měli vědět před zvětšením poprsí. Rizika a komplikace silikonových implantátů

Znepokojivých zpráv ohledně silikonových prsních implantátů najdeme na internetu velikou spoustu. Ať už jste podstoupila zvětšení nebo rekonstrukci poprsí, silikonové prsní implantáty s sebou nesou určitá rizika. Zní to jako dobrý důvod k panice, ale v záplavě podobných informací je potřeba připomenout, že je jen velice malá šance, že by se u vás projevily následující problémy. Nicméně, o svá ňadra je potřeba se starat, po podstoupení plastické operace obzvlášť.

ASIA syndrom a rakovina lymfatických uzlin

Silikonové implantáty jsou považovány za malé časované bomby. Dle odborníků praskne během 10 let 32% prsních implantátů nebo mohou začít prosakovat. Vážné následky pak představují to, že se silikony mohou po vašem těle nekontrolovatelně toulat. Naše tělo může na tyto cizí látky silně reagovat a závažným důsledkem může být ASIA syndrom nebo lymfom. Šance ale představuje 0,014%.

Stížnosti na prsní implantáty

Měly by se ženy cítit znepokojeně, mají-li silikonové prsní implantáty? V každém případě je rozumné svému poprsí věnovat zvýšenou pozornost. Nejčastěji hlášenými stížnostmi jsou únava, bolesti kloubů a bolesti na hrudi, ale také potíže s koncentrací, snížená paměť a pocit chronické chřipky. Pokud na sobě pociťujete zmíněné příznaky, je nejlepší obrátit se na svého lékaře nebo plastického chirurga. Jednou z možností řešení problémů je vyjmutí implantátů.

Kontrola prsních implantátů

Je velmi důležité být důkladně se svými implantáty seznámena.  Některé silikony totiž s sebou nesou vyšší rizika než jiná. Proto je vhodné podstoupit pečlivé seznámení předtím, než se rozhodnete operaci podstoupit. A následně přísný dohled. Vnímejte své tělo, poslouchejte jej, samo vám napoví, zdali není něco v pořádku. Včasná diagnóza zvyšuje šance na vyléčení na 95%.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Webmd.com