Jak vyčistit plíce od dehtu a nikotinu. V hlavní roli zázvor

Kouření je jedním z nejškodlivějších zlozvyků na světě, proto se neustále doporučuje kuřákům s cigaretami skončit. Toxiny z tabáku se však v těle ukládají po dlouhou dobu a jejich vypuzení trvá několik let. Pokud ale proces očisty chcete urychlit, doporučujeme vyzkoušet následující recept.

Jak plíce vyčistit od nikotinu

Tato metoda čistí plíce od zbytků dehtu a nikotinu a pomáhá předcházet dalším komplikacím.

Připravte si 2,5 cm kořenu zázvoru, 2 čajové lžičky kurkumy, 400 g cukru nebo medu, 400 g cibule a 1 litr vody.

Postup je naprosto jednoduchý. Přiveďte vodu k varu, přidejte cukr. Pokud se rozhodnete pro med, použijte jej až ke konci receptu. Nastrouhejte si zázvor, nasekejte cibuli a vhoďte do vroucí vody. Jakmile tekutina přijde k varu, zmírněte plamen a poté přidejte kurkumu. Nakonec směs přeceďte a nalijte do skleněné nádoby. Počkejte až tekutina vychladne a uložte do lednice.

Užívání

Měli byste konzumovat dvě polévkové lžíce každý den. Jednu ráno na lačný žaludek a jednu před večeří nebo pozdní svačinou.

Účinky

Zázvor je jedním z nejúčinnějších přírodní prostředků, jak se zbavit usazenin nahromaděných v plicích. Kurkuma má antivirové, baktericidní, protizánětlivé a čistící účinky na krev. Cibule pomůže předcházet problémům s dýcháním a má také protirakovinné vlastnosti stejně jako česnek.

Obrázky: Pixabay