Jak vyzrát na horké letní noci? Poradíme vám klimatizaci, která vás nebude stát ani korunu

Sloupec teploměru šplhá nad 30 °C. Spousta majitelů bytů lituje, že nekoupila dobrý klimatizační přístroj. Nejvíce trpí majitelé bytů orientovaných na slunnou stranu, tedy na jih, jihozápad a západ. My pro vás ale máme radu, jak vyzrát na horko bez nutnosti nákupu drahých přístrojů.

Polštář v ledničce

Polštáře na postel je dobré namrazit v ledničce. Bude se vám lépe spát.

Během horké noci se vám většinou stává, že se převážnou část nočních hodin převalujete sem a tam a nemůžete horkem usnout. Často se vám podaří usnout až k ránu, krátce předtím, než potřebujete vstávat. Chcete-li si odpočinout během celé noci, položte polštář na 10-15 minut před spaním do ledničky.

Ručník na okně: Levný a snadný recept

Miska s ledem v místnosti také pomůže během horké letní noci zchladit vzduch.

Jednoduchý recept na klimatizaci také existuje. Namočte velký froté ručník do studené vody a položte ho na okenní parapet u otevřeného okna těsně předtím, než půjdete spát. Uvidíte, že taková klimatizace funguje a nebude vás stát vůbec žádné výdaje navíc. Dalším opatřením jsou kostky ledu, které ochladí vzduch v pokoji. Malou misku plnou kostek ledu položte do pokoje a teprve potom zapněte ventilátor.

Zchlaďte si nohy

Koupel nohou má také na spánek blahodárný účinek.

Koupel nohou ve vlažné vodě ke zchlazení nohou, je další cestou, jak si pomoci v horkém dni usnout. Můžete použít třeba bylinky, které jsou příjemné a uklidňující. Mokré ponožky jsou dalším účinným receptem., Pár čistých mokrých ponožek do mrazničky vložte v pytlíku na několik hodin do ledničky a před spaním si je oblečte. Zároveň doporučujeme odstranit z ložnice všechny elektrické spotřebiče, které nepotřebujete. Zejména ty, které uvolňují teplo.

Zdroj: takprosto.cc