Jak žít co nejdéle? Tajemství dlouhověkosti obyvatel nejzdravější vesnice na světě

Tajemství dlouhého a zdravého života je nám všem denně prezentováno z různých zdrojů. Obecně panuje přesvědčení, že dlouhý život si lze zajistit především zdravým životním stylem, udržováním kondice, ale také řadou dalších prostředků a postupů, jež mají pomáhat tělu se optimálně regenerovat. Některé z těchto rad si často protiřečí a běžný člověk se tak může v přehršli informací nakonec ztratit. Proto je dobré se na názor zeptat těch, kteří již dosáhli úctyhodného věku. Takoví jsou i obyvatelé malé vesnice Pioppi v Itálii – průměrný věk, kterého se dožívají se pohybuje kolem sta let. A jaké je jejich tajemství?

Správná výživa a životní styl

Dle obyvatel vesnice je jídlo tím nejdůležitějším aspektem zdraví. Přestože řada dietologů doporučuje konzumaci malých porcí, lidé z této oblasti vám spíše řeknou, že není až tak důležité, kolik toho sníte, ale co jíte. Abyste dosáhli optimálních výsledků, měli byste se zaměřovat především na potraviny obsahující vitamíny, minerály a zdravé tuky. Zároveň byste se rozhodně měli vyhýbat návykovým látkám (alkohol, cigarety) a hodně se hýbat.

Kvalitní spánek

Spánek je velmi důležitým pro regeneraci těla i mysli. Podlé místních z vesnice Pioppi byste měli spát alespoň 7 hodin. Zdravý spánek by pak měl být nepřetržitý a během noci.

Minimalizace stresu

Stres přináší nerovnováhu v psychických, ale také ve fyziologických procesech. Pokud maximálně eliminujete vliv stresu na váš život, rozhodně budete šťastnější. A šťastný a spokojený člověk je také člověkem zdravým.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Thehealthy.com